DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

4. jūlijs, 2011. Autors: designBlog

electrolux111 Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

No 5. jūlija līdz 18. jūlijam vari nobalsot par, tavuprāt, labāko produktu dizaina studentu ideju, kas veidota Electrolux konkursam Design Lab 11. Dalībnieki ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Rīgas Tehniskās universitātes studenti, bet uzvarētājs septembrī varēs doties klātienē vērot Design Lab 2011 konkursa finālu Londonā.
Šī gada uzdevums studentiem bija radīt dizaina objektus, kas, izmantojot esošās tehnoloģijas, cilvēkiem piedāvās personalizētus un iedvesmojošus risinājumus un mainīs to, kā mēs gatavojam un uzglabājam ēdienu, uzkopjam un mazgājam traukus. Balsošana par Latvijas studentu darbiem noslēgsies 18. jūlija plkst. 24:00 un pie balvas tiks ne tikai viens no darba autoriem, bet arī viens no balsotājiem! Turklāt šoreiz balsotājam būs dubultbalva – ņiprais putekļusūcējs Rapido un tērps no zīmola QooQoo kolekcijas ‘Galaktiskā dārzniecība’!

Latvijas konkursa uzvarētājam būs unikāla iespēja būt klāt starptautiskā Electrolux Design Lab konkursa finālā Londonā, kurā astoņi finālisti starptautiskai žūrijai prezentēs savus konceptmodeļus, kas taps sadarbībā ar Electrolux. Pusfinālam žūrija izvirzījusi Austrālijas, Jaunzēlandes, Polijas, Kanādas, Čehijas, Francijas, Dienvidamerikas un ASV industriālā dizaina studentu izstrādātās idejas. Kopumā devītajam Electrolux Design Lab konkursam tika iesniegti 1 300 darbi no visas pasaules, 15 no tiem no Latvijas. Latvijas industriālā dizaina studenti Electrolux Design Lab konkursā piedalās jau otro gadu. Pusfinālistu darbu attēli un apraksti pieejami šeit.

Viens no balsotājiem par Latvijas studentu darbiem balvā saņems mazo un ņipro Electrolux rokas putekļusūcēju Rapido sausai un slapjai uzkopšanai, kā arī tērpu no zīmola QOOQOO kolekcijas Galaktiskā dārzniecība, kuras tapšanā dizainere Aļona Bauska iedvesmojās no Electrolux futūristiskā dizaina putekļusūcēja Ergorapido. Laimīgais balsotājs tiks izlozēts no visiem, kuri aptaujas beigās būs pierakstījuši savu epasta adresi.

1 Zane Zelca design idea Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

1. Zanes Zelčas radītā „Design idea” ir ne tikai dizaina objekts, bet arī iespēja stiprināt ģimenes saites. Katram ģimenes loceklim ir viens no elementiem, kas savienojumā vismaz ar vēl vienu spēj sasildīt vai atdzesēt ēdienu, tajā pašā laikā kļūstot par oriģinālu dizaina elementu virtuvē.

2 Gatis Erdmanis RDMV Sol us Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

2. Gata Erdmaņa radītais darbs „Sol – us” ir inovatīvs dezinfekcijas līdzeklis, kas attīra, dezinficē un sterilizē jebko, kas atrodas tam tuvumā – telpu, pārtikas produktus, traukus, instrumentus. Plaukstā ieguļošais elements izstaro īpašu gaismas spektru un ir vadāms ar skārienjutīga ekrāna palīdzību. To var ērti pārnēsāt līdzi un pielietot ne tikai mājās, bet arī darba vietā un citur.

3 AleksandrsPirozenoks RDMV Water evaporation collector Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

3. Aleksandra Piroženoka darbs „Iztvaikojušā ūdens savācējs” palīdzētu risināt ūdens trūkuma problēmu Āfrikā un citur pasaulē. Īpašais ūdens „spainis” tiek novietots virs parastā spaiņa un savāc iztvaikojošo, ūdeni no tā , tādējādi tas dod iespēju sadzīviskos nolūkos izmantoto ūdeni attīrīt un lietot vēlreiz.

4 Kristine Grauduma Lull Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

4. Kristīne Grauduma radījusi ideju par iemidzinātāj-spilvenu Uldi, kas paredzēts īsai atpūtai, kur vien nepieciešams – autobusā, parkā, skolas gaitenī. Ulda kodolu veido sistēma, kuras molekulu darbība atstāj labvēlīgu ietekmi uz mūsu smadzenēm. Sistēmu klāj drošības membrāna un tālāk to apņem maigs auduma pārklājs.

5 Anete Salma 2 Comfy Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

5. Anete Šalma radījusi mājīgu konceptu „Comfy” – pilsētvidē novietojamu moduli, kas var kalpot gan par atvēsinātāju, gan sasildītāju cilvēkiem, kas laikapstākļu dēļ ir sakarsuši vai nosaluši. Pirms ieejas modulī iespējams izvēlēties vēlamo pakalpojumu un ar to norēķināties ar kredītkarti, iekštelpa ir piemērota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Modulis darbojas ar saules enerģijas palīdzību.

6 Ilze Meiksane RDMV Shh Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

6. Ilzes Meikšānes darbs „Shhh… Off” paredz nevēlamu skaņu un trokšņu filtrēšanu. Neliela, uz auss uzliekama ierīce pēc īpašas programmas ierobežo apkārtējā vidē esošo traucējošo trokšņu, piemēram, satiksme, telefona zvani utml. nonākšanu līdz cilvēka bungādiņai.

STIMULUM_kristofers_reidzans

7. Lai veicinātu zaļu pārvietošanos, Kristofers Reidzāns radījis ideju ierīcei „Stimulum”, kas ir uz kinētiskās enerģijas darbināms muskuļu stimulētājs un atslogotājs. Tas ir pārnēsājams bikšu kabatā, stimulējot nepieciešamo muskuļu darbību, proti, ļaujot cilvēkiem iespējami daudz un viegli pārvietoties ar kājām.

somas plansete.eng.

8. Elizabetes Santas darbs „Inteliģentā ceļojumu soma Vakuums” paredz atvieglot ceļotāju ikdienu, tajā ieviešot inovatīvu ierīci, kas palīdzētu plānot un vienlaicīgi samazināt ceļojuma aprīkojuma apjomu. Vakuuma somā ne tikai satilps daudz vairāk apģērbu, apavu un citu nepieciešamo mantu, bet tās arī būs vieglāk atrast ar skārienjutīgā ekrāna palīdzību.

elektroluks_toms_lucans

9. Toma Lucāna veidotā GPS ierīce „Inteliģentais pavadonis” ir palīgierīce kājāmgājējiem, lai tie labāk varētu orientēties pilsētvidē un ātrāk nonākt galamērķī. Ierīce ir piestiprināma pie apģērba un piedāvā apskatīt pilsētas reālo skatu, kā arī ar balss vai skārienjutīga ekrāna palīdzību norādīt vēlamo galapunktu.

10 LivaSunepaElectrolux Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

10. Līva Sunepa radījusi plīti īpaši mazām telpām. Plīti iespējams gluži vienkārši kā grāmatu salocīt un nolikt malā, kad to nav nepieciešams izmantot, vai arī paņemt līdzi kādā ceļojumā vai uz vasaras māju. Lai to būtu vieglāk lietot, plīts darbojas ar baterijām un to nav nepieciešams pieslēgt strāvai. Plīti var izmantot arī kā grillu gatavošanai ārpus mājas.

11 Armands Vecvanags konkurss 1 Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

11. Armanda Vecvanaga veidotais darbs „Lieta” ir matu ķemme – žāvētājs, kas atvieglo žāvēšanas procesu cilvēkiem ar gariem matiem, turklāt „Lieta” ir klusa un darbojas bez nepieciešamības to pieslēgt pie strāvas padeves. Šāda ierīce būtu īpaši noderīga garo matu īpašniekiem, piemēram, pēc baseina vai pirts apmeklējuma ziemā.

12 SigneSkalberga RDMV2 Clean Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

12. Signes Skalbergas veidotais darbs „Elektroniskās ziepes” ir no koka veidota un uz kinētisko enerģiju darbināma ierīce, kas sniedz iespēju cilvēkiem dezinficēt un attīrīt rokas, kā arī noņemt nevēlamus aromātus bez tiešas roku mazgāšanas, tā vietā izmantojot īpašus lāzera starus.

13 Peteris Ponnis Radioactivity shield Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab

13. Pētera Poņņa veidotais darbs „Radioaktīvais vairogs” risina apkārtējās vides radioaktīvā piesārņojuma draudu problēmu. Ierīce ar elektromagnētiskā lauka palīdzību ļauj cilvēkam aizsargāties pret radioaktīvo piesārņojumu, kas rodas gan no saules, gan ķīmiskā piesārņojuma un avārijām atomelektrostacijās.

Balso par darbu, kurš tev patīk vislabāk:

 • 8. Elizabete Santa, „Inteliģentā ceļojumu soma Vakuums” (581)
 • 7. Kristofers Reidzāns, „Stimulum” (377)
 • 2.Gatis Erdmanis, „Sol - us” (280)
 • 11. Armands Vecvanags, „Lieta” (253)
 • 4. Kristīne Grauduma, Iemidzinātāj-spilvens "Uldis" (239)
 • 5. Anete Šalma, „Comfy” (164)
 • 3. Aleksandrs Piroženoks, „Iztvaikojušā ūdens savācējs” (90)
 • 9. Toms Lucāns, GPS ierīce „Inteliģentais pavadonis” (80)
 • 1. Zane Zelča, „Design idea” (55)
 • 6. Ilze Meikšāne, „Shhh... Off” (54)
 • 13. Pēteris Ponnis, „Radioaktīvais vairogs” (29)
 • 10. Līva Sunepa, Plīts īpaši mazām telpām (26)
 • 12. Signe Skalberga, „Elektroniskās ziepes” (18)

Balsotāju skaits: 2,246

Loading ... Loading ...

Tagi: , , , , , , , , ,

53 komentāri rakstam “Balso par labāko Latvijas studenta ideju dizaina konkursā Design Lab”

 1. Jānis saka:

  Jau gadu Latvijā meklējam industriālo dizaineri, kas varētu uztaisīt dizainu reālam produktam. NAV NEVIENS, KAS KAUTKO SAJĒGTU par mūsdienu materiāliem un reālo industriju, vēl jo mazāk par mūsdienu tehnoloģiju iespējām! Kauns.

 2. Misa saka:

  Join up Zeek Join up Zeek Rewards and start earing $350- $1250 per month now! Start now FREE atZeekler Join our team, Don’t work by ylroseuf Join Zeekler Nowso sign up to my partnership flashback27.zeekrewards. com Was this answer helpful?

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2018 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP