DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

16. aprīlis, 2012. Autors: designBlog

deko X designblog 475x302 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

Jau devīto gadu žurnāls DEKO (@zurnals_deko) organizē Gada balvu dizainā – par labāko dizainu, kas tapis Latvijā aizvadītajā gadā. Pieteikumus kā allaž varēja iesūtīt divās kategorijās – Rūpnieciskais dizains (jau realizēts projekts) un Dizaina koncepcija (pagaidām vēl ideja). Galvenā balva – ceļazīme uz nākamā gada Milānas mesi. Uzvarētāju noteiks profesionāla žūrija.
Pretendentu aktivitāte šogad izrādījās pēdējiem gadiem neierasti augsta. No gandrīz simts pieteikumiem tika atlasīti 23 finālisti. To izvērtēšanā vārds dots ne tikai profesionālajai žūrijai, bet arī jums. Balsojiet šeit par to, kurš, jūsuprāt, ir labākais! Un argumentējiet savu viedokli komentāros. Trīs pārliecinošāko komentāru autori katrs saņems pa an&angel bļodai no kolekcijas Northern Lights, kas pērn uzvarēja kategorijā Rūpnieciskais dizains.

Tikko saņēmām ziņu no DEKO (15.05.2012 13:25): Un uzvarētājs ir…
Skaidrs – latvietis sapņo par savu māju. Vismaz jūs savā balsojumā par DEKO Gada balva dizainā 2011 finālistiem to pierādījāt, ar ievērojamu pārsvaru savas simpātijas atdodot brīvdienu mājai (dizaina autors Gints Kempels). To, kurš pēc žūrijas vērtējuma saņems ceļazīmi uz Milānu, vēl neatklāsim. Toties tagad paziņojam trīs laimīgos, kuru komentāri designblog.lv par finālistiem mūs uzrunāja īpaši. Tie ir Renāte, Zane Nebeta un Poga. Par balvu – an&angel bļodu – saņemšanu sazināsimies ar jums personīgi.

Iepazīsties ar darbiem zemāk vai arī dodies balsot uzreiz. Balsošana ir noslēgusies.

1.Kukuu 2 475x217 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

1. Bērnu mēbeļu kolekcija bird&berry –>

Bērnu mēbeļu zīmola KUKUU izveidotāji – praktizējoša arhitekte un dizainers – radīja kolekciju, kas tapusi pašu atvasēm dodot signālu, vecākiem to uztverot un kā profesionāļiem realizējot. Kolekcijas bird&berry pamatelementi ir stilizēts zars ar ogām, uz kura nolaižas putns. Slīpās līnijas atgādina, ka daba nedomā taisnos nogriežņos.
Dizaina autori: Aija Priede-Sietiņa un Daneks Sietiņš
Ražotājs: my place

———

2. Octagon 2 474x167 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

2. Drēbju pakaramais Octagon –>

Octagon – tā ir iespēja jau esošā interjerā ievietot nelielu, bet košu krāsas un formas akcentu. Šis drēbju pakaramais pieejams gan atsevišķās vienībās, gan komplektā (sešas kompozīcijās). Tādējādi vienā modulī iespējams kombinēt dažādas krāsas.
Dizaina autore: Kristina Podrug
Ražotājs: Design Group IN

———

3.AigarsMezdreijs 2 474x157 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

3. Žurnālgaldu sērija RONDO –>

Koncepcijas pamatā ir nepieciešamība noslēpt, piemēram, avīzes vai pultis, lai tās nemētātos un neradītu nekārtības iespaidu. Pagriežot rotējošās galdu virsmas, sānos atveras brīvs tilpums, kurā ievietot šīs lietas. Aizverot galdu ciet, tas saglabā eleganto apaļo formu. Žurnālu galdu sērija RONDO sastāv no divu izmēru un augstumu modeļiem.
Dizaina autors: Aigars Meždreijs
Ražotājs: FEIDI dizaina mēbeles

———

4.GintsKempels 2 474x153 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

4. Brīvdienu māja –>

Šī moduļu māja piemērota ģimenei, kurā ir divi pieaugušie un līdz trīs bērniem. Standarta bāzes modulis papildināms ar terases platformas, nojumes, viesu guļamistabas un pirtiņas moduļiem. Ēka atbilst visām pasīvās mājas prasībām – ir ekoloģiska un videi draudzīga, kā arī patērē maz resursu. Tā kā Skandināvija ir viens no galvenajiem plānotajiem noieta tirgiem, māja atbilst arī Norvēģijas auksto ziemu skarbajiem apstākļiem.
Dizaina autors: Gints Kempels
Ražotājs: WWL Houses

———

5.ArthurAnalts LedZeppelin 2 475x222 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

5. Kāpnes Stairway to Heaven –>

Trepes, kuru nosaukums aizgūts no Led Zeppelin slavenākās dziesmas Kāpnes uz debesīm, ir atbilde problēmsituācijai, kad ir vajadzība trepes novietot telpas stūrī tā, lai tās būtu stabilas. Šīs var atstutēt pret stūri (45o leņķī), likt stūrī (25 o leņķī) vai vienkārši atstutēt pret sienu. Trepju pakāpienu galos ir izgriezumi priekšmetu novietošanai, tā likvidējot vajadzību pēc nemitīgās augšā-lejā kāpelēšanu pēc kāda instrumenta.
Dizaina autors: Artūrs Analts

———

6.AkselsBruks 2 474x160 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

6. Griestu lampa –>

Lampa radīta gaisīga un dinamiska – kā asociācija ar pieneņu pūka. Izgatavota no organiskā stikla. Izstaro siltu gaismu.
Dizaina autors: Aksels Bruks

———

7.RaimondsCirulis 2 474x157 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

7. Glāzes Hollow Glass –>

Ja jums bārā ielej 50ml viskija vai ruma, vai nerodas sajūta, ka sēžat pie tukšas glāzes? Savukārt Hollow Glass glāze allaž šķiet pilna. Un klāt vēl atrakcija!
Dizaina autors: Raimonds Cīrulis

———

8.RIJADA 2 475x164 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

8. Plaukts Skonto –>

Kompakts plaukts, kas piemērots dažādu priekšmetu glabāšanai. Izgatavots no alumīnija loksnes, izmantojot lāzergriešanas un locīšanas tehnoloģiju. Pieskrūvējot pie sienas, konstrukcija iegūst stingrību.
Dizaina autors: RIJADA
Ražotājs: Skonto Plan

———

9.Flizes 2 474x188 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

9. Flīžu kolekcijas Bize, Mežš, Ezers –>

Bize – pin to, cik garu vēlies un kādā krāsā vēlies (piemēram, piena, sviesta, šokolādes vai balzama). Varbūt audzē savējo kopā ar šo! Tu droši vari aiz tās paraut – nevienam nesāpēs. Vēl divas kolekcijas – Mežs un Ezers. Šīm māla sienas flīzēm ar glancētu glazūru (izmērs 16×16cm) nepiemīt rūpnieciskais perfektums, bet ir manāmi cilvēka pirkstu nospiedumi.
Dizaina autors: Jānis Jurēvics
Ražotājs: Neandertile

———

10.IvarsUpmalis 2 475x189 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

10. Spēļu māja Vigvams –>
Spēļu māja, kas ir ātri saliekama un izjaucama, izmantojot klik-klik tipa savienošanu. Tādējādi konstrukcijā nav pielietotas skrūves vai citas stiprinājumu detaļas. Materiāls – mitrumizturīgs bērza saplāksnis. Apdare – beice uz lineļļas pernicas bāzes ar dabīgiem pigmentiem.
Dizaina autors: Ģirts Jurševskis
Ražotājs: Wendi Toys

———

11.Groobe 2 474x177 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

11. Mēbeļu kolekcija – konstruktors EQUUS

Atsperoties no kolekcijas sākuma punkta — koka buka kājiņām – izvēlēts kolekcijas nosaukums EQUUS, kas latīņu valodā nozīmē zirgs. Sērijā ietilpst dažāda garuma, augstuma, platuma soli, galdi, garderobes priekšmeti (pakaramais un priekšnama plaukts), steķi, plaukti, sēžamlādes. Nevienā no mēbeļu savienojuma vietām netiek izmantota līme vai skrūves. Tā vietā pielietota sentēvu metode — bezdelīgu astes salaiduma princips.
Dizaina autors: Armands Grūbe
Ražotājs: GROOBE

———

12.KristapsPriede 2 475x115 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

12. Universāls pudeļu aizbāznis Septin –>

Parastie korķi mēdz pazust. Dzerot no pudeles ar lielu kakliņu vai apgrūtinošos apstākļos (piemēram, skrienot vai braucot), ir iespēja aplieties un sasmērēties. Risinājums – atverams/aizverams aizbāznis (šobrīd koncepcija), kas paredzēts pudelēm un tetrapakām ar lielu kakliņa diametru. Produkts pilda gan aizbāšanas, gan ērtākas dzeršanas funkciju. Materiāls – neoprēns.
Dizaina autors: Kristaps Priede

———

13.Melgalve PAA bilde 2 474x171 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

13. Universāla dizaina vannasistabas stends Pielaikošanas kabīne –>

Pielaikošanas kabīne ir moduļveida viegli saliekams, transformējams, izjaucams un pārvietojams stends, ko eksponēt izstādēs un santehnikas salonos. Apmeklējot Pielaikošanas kabīni, katrs var uzmodelēt savu individuālo situāciju. Piemēram, cilvēkam ar kustību traucējumiem būs iespēja pielaikot izlietņu, podu, dažādu rokturu augstumus, izmēģināt vannā iekāpšanas krēsliņu utt. Šādi nosakot, kā labiekārtota vannasistaba būtu visērtākā, tālāk kopā ar interjeristu jau tiek projektēts iekārtojums konkrētajai telpai.
Dizaina autori: Ilze Melgalve, sadarbībā ar PAA vadītāju Pēteri Treici
Realizētājs: PAA

———

14.Mint 2 475x354 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

14. MINT drēbju pakaramais Stork un grozs –>

MINT drēbju pakaramo Stork raksturo klasiskas dizaina līnijas, lakoniska forma un gleznieciska koka faktūra. Piemērots ne vien virsdrēbju novietošanai priekšnamā, bet arī dekoratīvam mērķim – kā interjera akcents, piemēram, guļamistabā. Pieejamie materiāli – masīvkoks (osis vai riekstkoks) vai Abet lamināts astoņās MINT krāsās. Atbilstoši pielietojumam āķus iespējams ielocīt neredzamus vai atlocīt redzamus. MINT kolekcijas noskaņu papildinošs elements ir grozs, piemēram, sausu atkritumu vai veļas uzglabāšanai.
Dizaina autors: Jānis Rauza
Ražotājs: Rauzas Kompānija

———

15.Rosby 2 474x137 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

15. Sienu paneļu sistēma BARONS –>

Paneļu sistēma BARONS izgatavota no ozolkoka un ozola finierējuma plātnēm, kas apstrādāta ar Becker beicēm un poliuretāna laku. Maksimālais iespējamais augstums – trīs metri. Pildiņu vietās pēc lietotāja vēlmēm var iestrādāt dažāda veida mākslas darbus, tapetes, fotogrāfijas, audumu vai stiklu. Paneļu sistēma BARONS pieejama tumši brūnā, gaiši balinātā un zilganpelēkā tonī.
Dizaina autore: Andra Rācenāja
Ražotājs: ROSBYdesign

———

16.UnaStahovska 21 475x208 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

16. Virtuves flīžu sērija NUFS –>

Estētisks interjera papildinājums apvienots ar funkcionalitāti – flīzes divi vienā sienu aizsardzībai un dažādu priekšmetu ievietošanai. Sērija sastāv no piecām atšķirīgām flīzēm, kas gan funkcionē kā virtuves zonā ikdienā lietojamo objektu novietne, gan pilda vertikālās plaknes aizsargfunkciju. Flīzes izgatavotas no augstas viskozitātes plastmasas, kas ir izturīga un viegli kopjama .
Dizaina autore: Una Stahovska

———

17.BLOOM 2 474x157 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

17. Ķeblītis Bloom –>

Bloom ķeblītis ir izgatavots no liekti-līmēta saplākšņa bez jebkādas stiprināšanas furnitūras izmantošanas. Pateicoties īpašajai kāju formai, ir bijis iespējams samazināt materiāla biezumu līdz 6mm, nezaudējot izturību. Ķeblīšu virsmas forma atgādina ziedu. Tie ir sakraujami viens uz otra (ko ļauj koniskā forma). Bloom ir pieejams bērza, dižskābarža, riekstkoka un dažādu krāsu lamināta apdarēs, kā arī ar polsterētu sēdvirsmu.
Dizaina autors: Aldis Circenis
Ražotājs: Rīgas Krēslu fabrika, RIGA ChAIR™

———

18.Mellis 2 475x230 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

18. Ekspozīciju sistēma un mēbeļu koncepts TreeFrame

TreeFrame ir viegli saliekama un transformējama koka moduļu sistēma, kas ļauj ērti un ātri modelēt nepieciešamās konfigurācijas interjera mēbeļu aprīkojumu. Īpaši noderīga gadījumiem, kad svarīga ērta un bieža konfigurācijas maiņa vai bieža demontēšana (piemēram, izmantojot izstāžu stendā). Izmērus nosaka universāls algoritms, kas ļauj montēt plauktu un ekspozīciju konstrukcijas, iekļaujoties ¼ metra solī visās dimensijās. TreeFrame mēbeļu konstruktora montāžu par unikālu padara savienojums HugLock – viens klikšķis, kas saslēdz lietas ciešā apskāvienā (aizmirstot par sarežģītām instrukcijām un skrūvju kaudzēm).
Dizaina autors: Bruno Mellis
Realizētājs: Huglock

——–

19.IevaSala 2 474x157 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

19. Bērnu dizaina ragavas Žube –>

Ragaviņas domātas bērniem vecumā no 1 līdz 4 gadiem. To muguras un sēžamās daļas, kā arī sliedes un balsti katrs izgatavots no vienas detaļas (liekti līmēta bērza saplākšņa), proti, nesatur savienojuma vietas. Tas nodrošina gan papildu noturību/stiprību ragavu konstrukcijai, gan elegantu vizuālo kopskatu.
Dizaina autores: Ieva Sala un Laura Baumane
Ražotājs: Brambling

———

20.dizainakresli 2 475x353 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

20. Krēsls ZESTY –>

Sadarbojoties ar zviedru dizaineriem, tika radīts praktisks un labi sabalansēts krēsls, kas izceļ labākās liekta saplākšņa īpašības, proti, ar minimālu materiālu daudzumu tiek panākts maksimāls komforts un moderns izskats. Daudzfunkcionālais ZESTY izceļas ar oriģinālo kāju rāmi un slaido profilu.
Dizaina autori: Henrik Kjellberg un Jon Lindström
Ražotājs: Dizainakresli.lv

——–

21.IngridaSmilskalna 2 474x535 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

21. Pakaramo kolekcija Uzliec –>

Pakaramo dizaina pamatā ir bērnības atmiņas, vērojumi un atziņa, ka labs darbs labu dara darītāju, liekot vectēva darināto grābekļa zaru ritmam pārtapt idejā par interjera priekšmetu. Priekšmetu grupa Uzliec izgatavota no ekoloģiska materiāla – bērza saplākšņa, ražošanas procesā neradot materiāla atlikuma zudumus.
Dizaina autori: Ingrīda Smilškalna, Vilnis Jasūns
Izgatavotājs: Vilnis Jasūns

———

23.DaimondsPucko 2 474x146 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

22. Ugunskura vieta CTG-XL –>

Mobila ugunskura vieta, kas atrisina daudziem aktuālo problēmu – kā lai iekur ugunskuru, nesabojājot un nepārbūvējot vidi, kur tas darīts? 
Materiāls – 3mm biezs tērauds, griezts ar lāzeri, liekts, metināts, slīpēts, krāsots.
Izmērs – 97cm diametrā (ir arī 70cm versija).
Dizaina autors: Daimonds Pučko
Ražotājs: CONTVING

———

24.RenoLazdins 2 474x157 DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam

23. Virtuves mēbeļu sērija R50 –>

Virtuves mēbeļu sērijas R50 dizains netieši sasaucās ar pagājušā gadsimta vidū ražotiem mēbeļu dizaina elementiem. Šī moduļu sistēma ļauj izveidot dažādus virtuves plānojumus. Skapji veidoti no masīva ozolkoka un finierētām daļām. Materiālu izvēle: Amerikas ozols, jebkuras krāsas Corian, rūdīts stikls, diožu apgaismojums.
Dizaina autors: Reno Lazdiņš
Ražotājs: ABvirtuves

———

–> doties uz balsošanu –>

Tagi: , , ,

73 komentāri rakstam “DEKO Gada balva 2011 / 23 finālisti tavam vērtējumam”

 1. inga saka:

  daudz interesantas idejas, bet MAN Virtuves flīžu sērija NUFS palika atmiņā un lika patīt peles rullīti atpakaļ – kkas jauns& oriģināls. un nebūs vairs jāmeklē risinājumi dažādu pakaramo piestiprināšanai – vairs nekādi pašlīmējoši materiāli, flīžu ‘bojāšana’ ar urbumiem. patīk,patīk – flīzes tagad ir kļuvušas ievērojami funkcionālākas :))

 2. Aiga saka:

  Bērnu mēbeļu kolekcija bird&berry – par atgādinājumu bērniem un vecākiem, ka dzīve nav rāmīšos ieliekams pasākums. Ticu, ka šāda vide veicina radošu domāšanu un vēlākā dzīvē tik noderīgo “viss ir iespējams” apziņu.

 3. Agate saka:

  Virtuves mēbeļu sērija R50 – fantastiski! Savā diplomdarbā labprāt izmantotu šo mēbeļu sēriju ( ja varētu&drīkstētu), kaut kas tiešām jauns un oriģināls, kā arī acīm tīkams, kam klāt pieliekot virtuves flīžu sēriju NUFS varētu sanākt lieliska virtuve, par kuru sapņoju jau gadiem (:

 4. Miķelis saka:

  Darbi šogad tiešām spēcīgi un interesanti. Mazliet gan mulsina ka blakus jāvērtēt tik dažādi produkti kā māja un trepes, bet būs interesanti pavērot kā publiskajā balsojumā veicās (un vai sakrīt viedokļi) jau starptautiski novērtētiem produktiem.

  Nākotnē gribētos redzēt vairāk tech orientētus produktus, kad tiek meklēti jauni veidi kā savienot tehnoloģijas ar dizaina risinājumiem.

 5. [...] DEKO sadarbība ar Designblog.lv ir izveidojuši DEKO dizaina gada balvas skatītāju balsojumu, kur ikviens var iepazīties un novērtēt aizvadītā gada labākos pašmāju rūpnieciskā [...]

 6. Jānis M. saka:

  Virtuves flīžu sērija NUFS fantastiska! Patīk!

 7. Jana saka:

  Fantastiski darbi un lieliskas idejas! Starp vairākiem favorītiem beigu beigās izšķīros par labu TreeFrame. Vēl nesen mājās ilgi liktie skapīši liktu novērtēt šādu viegli saliekamu un pēc savām vajadzībām transformējamu konstrukciju.

 8. Jānis saka:

  Un tas ir viss!? Man paliek skumji uz to skatoties.

 9. Alija saka:

  Joprojām aktuāli un joprojām svarīgi ir radīt produktus, kuros paliek aizvien mazāk ražošanas pārpalikumu, priekšmeti kļūst viegli uztverami, lakoniski un klasiski. Piemēram pakaramo kolekcija Uzliec kādā mazā dzīvoklī varētu atrasties kautvai 100 gadu – neapniktu. Tāpat ar krēslu ZESTY. Bērnu dizaina ragavas Žube, tāpat kā abi iepriekšējie, ļoti vienkārši, saprotami un skaisti, kā arī pieņemami un zināmi (liektais saplāksnis) – domāju, ka tas ir viens no mūsu spilgtākajiem brendiem!

 10. Nadežda saka:

  Patiesā priekā vēroju Latvijas dizaina darbus, tik man liekas ka šajā pavasarī trūkst krāsu :) Patika PAA vannas, jo šim uzņēmumam jau ir liels solis sperts ar jauno kolekciju :)
  Mint mēbeles nebeidz pārsteigt, bet es kā vidējais iedzīvotājs lai cik ļoti gribētu nespēšu to atļauties :) lai gan ļoti gribētu šādu pakaramo savā garderobē:D

 11. Finaalam atlasiitie darbi ir ljoti atshkjiriigi – gan konceptuaali, realizaacijas zinjaa.Dazhi ir realizeeti produkti,citi tikai 3d vizualizaacijas liimenii.Interesanti zinaat,kas ir zhuurija un peec kaadiem kriteerijiem darbi veerteeti.Kas vispaar,zhuurija izpratnee,ir veiksmiigs ruupnieciskais dizains?

 12. [...] viss ir ļoti (pat pārāk) vienkārši. Vispirms aicinu tevi atdot savu balsi par DEKO Gada balvas dizainā 2011 finālistiem. Trīs balsotāji, kuri būs atvēlējuši laiku arī interesantam un pārdomātam [...]

 13. Santa saka:

  Bērnu mēbeļu kolekcija bird&berry – tik tiiri un bez rozaa sintetiskiem kushkiem.

 14. Gii saka:

  Brīvdienu māja pat bildē smaržo pēc koka.
  Es vēlētos tādā gan piedzimt gan novecot, tik ļoti man tā patīk.

 15. Anonīms saka:

  Mans favorīts vismazākais dizaina elements no visiem – pudeļu aizbāznis Septin! Fantastiski parocīgs!

 16. Kristīne saka:

  Tā kā darbi ir tik ļoti dažādos diapazonos, mans vērtējuma kritērijs ir pati dizaina definīcija, tapēc ir patīkami vērot glītus un funkcionālus produktus, kuri nav tikai idejas, ir pieejami, izaugot līdz rūpnieciskiem apmēriem, vai vismaz varētu par tādiem kļūt. Izskatās, ka mūsu nesēji varētu būt vienkāršība un reģinoālās īpatnības formu valodā, kas jau parādās vairākos darbos, iepretim artdeco greznībai.

 17. Inci saka:

  Savu balsi atdošu par ugunskura vietu – ļoti oriģināli un praktiski!
  Tās ragavas gan stūmējam varētu izrādīties ļoti neērtas. Prasītos tādas ar vairāk izvirzītu rokturi, lai ejot kājas nesitās ragavās.

 18. Sapņotava saka:

  Ļoti grūti izvelēties, par ko balsot, jo darbi ir tiešām labi. Nevaru sagaidīt, kad latvieši pārstās fanot par lēto IKEA, skandināvu dizainiskajiem brīnumiem un beidzot atvērs sirdis (kā arī maciņus) pašmāju dizainam. Domāju, ka tam vajadzētu notikt drīz.

 19. Daina saka:

  Savu balsi atdevu par virtuves flīžu sēriju NUFS – acij ļoti patīkami un estētiski baudāmi izstrādāts lakoniski harmonisks izskats plus funkcija. Man personīgi pirmais un svarīgākais ir produkta izskats un funkcionalitāte [nedaudz] atvirzās otrajā plānā, tāpēc balsoju par manai gaumei vistīkamāko un sev gribamāko dizainu, nevis, piemēram, par brīnišķīgi praktisko pudeļu aizbāzni.

 20. Zanda saka:

  Finālistu dizaina objekti ataino savstarpēji atšķirīgus mērķus, ko tie ir vēlējušies sasniegt: bērnu mēbeļu kolekcijā atkāpšanās no tradicionāla taisnstūrveida plauktu izkārtojuma, padarot interjeru rotaļīgāku, tādējādi veicinot bērnā radošu domāšanu.Vairāki objekti, tai skaitā drēbju pakaramais Octagon apliecina, ka arī no dabas var aizņemties idejas dizaina risinājumam- medus šūnu koncepcija.Aplūkojot žurnālgadu RONDO, uzreiz iedomājos par kaķu īpašniekiem- var noslēpt ne vien pultis, bet arī vieta, kur kaķim paslēpties no viesiem.Flīžu kolekcijas Bize,Mežš,Ezers rada asociācijas ar mieru, dabu un harmoniju. Varu vien iztēloties cik fantastiska ir vannas istaba ar meža tematikas flīzēm, apvienojumā ar koka detaļām. Vannas istabas stends Pielaikošanas kabīne ir vienīgais dizaina objekts, kurš realitātē var atvieglot dzīvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Kopumā var redzēt, ka finālisti ir domājuši par jau esošu objektu funkcionalitātes palielināšanu vai interesantāka dizaina izstrādāšanu.Būtu interesanti aplūkot ne vien galarezultātu, bet arī tapšanas procesu, jeb iedvesmas avotu un kā ideja ir attīstījusies no pirmajiem izstrādes variantiem.

 21. vakardiena saka:

  virtuves flīžu sērija NUFS liekas ģeniāla, lielisks risinājums virtuves funkcionalitātes saglabāšanai un skaistam dizainam. savā mājoklī noteikti neatteiktos no tik tīras, gaumīgas un skaistas funkcionalitātes.

 22. zhaks saka:

  Jo vairāk pētīju un lasīju par finālistiem jo grūtāk kļuva izvēlēties labāko…mēģināju pēc dažādiem kritērijiem-kurš vis progresīvākais,kurš vis latviskākais, kuru visvairāk vēlētos savā mājoklī…un sapratu ka tas ir super ka mums ir daudz kā laba!Un visas lietas diezgan draudzīgi varētu sadzīvot arī vienuviet,teiksim tajā pašā burvīgajā Brīvdienu mājā. Un..viss elegantais ir vienkāršs..viss vienkāršais ir elegants..nu kautkā tā…

 23. Evita saka:

  Latvijas dizains strauji soļo. Soļo, iekarojot jaunas dzīves, jaunas telpas un jaunas pasaules. Katrs radošais dizainers, radot jaunu objektu, priekšmetu, mājokli, jaunu dizainu un jaunu dzīvi kādai lietai, strādā ar funkcionalitāti, praktiskumu, dizainu, inovāciju un atraktivitāti. Savienojot acīmredzamo, loģisko, praktisko un funkcionālo.
  Iepazīstoties ar finālistu iesniegtajiem darbiem, pirmā “acīs krīt” Brīvdienu māja, jo tā viena pati pārstāv arhitektūras jomu un “lec ārā” uz pārējo fona. Ja iedziļinās, iespējams, arī kāpnes un vigvamu var iemest arhitektūras katlā. Tas nebūt nav slikti, tikai tad vajadzētu vēl kādu arhitektūras objektu, konkurencei :)
  Viens no favorītiem ir virtuves flīžu kolekcija- flīze ar funkciju. Praktiski, nav nepieciešami pielīmējamie āķīši, ja vēlamies pie flīzēm piekarināt kādu virtuves priekšmetu. No otras puses, ja izvietojam virtuves priekšmetus uz flīzēm, jāņem vērā, ka izvietojot slapjus, no tiem pilēs ūdens, notecēs pa flīzēm uz leju, būs biežāk jākopj flīžu virsma. Jābūt arī super noturīgai flīžu līmei, jo trīs keramikas krūzītes ir diezgan smagas, bet flīzīte ar nelielu laukumu (cik var spriest pēc attēla), bet var taču piekarināt vienu krūzīti :) bet kopumā cepums par dizainu un izdomu, malači :)
  Otrs favorīts ir Mēbeļu kolekcija – konstruktors EQUUS un MINT kolekcijas pakaramais. Koks ir pateicīgs materiāls, kas ne tikai labi izskatās un iekļaujas gandrīz jebkurā interjerā, bet ir arī dabīgs un noturīgs.
  Kā jau visos dizaina konkursos ir banālas lietas un ir pērles. Bet kāpēc pērle nevar būt banāla? Lai lemj skatītājs un kritizē žurija!

 24. Maruta saka:

  mans top 3:
  1.Bērnu mēbeļu kolekcija bird&berry
  2.Brīvdienu māja
  3. Ugunskura vieta CTG-XL
  Vēroju, ka latvieši var, un var arvien vairāk!
  Man svarīgi šķiet, lai lieta būtu ļoti funkcionāla un dizains būtu pakārtots funkcijai nevis otrādi, patīk vienkāršas, ērtas un funkcionālas lietas.
  Pakaramie, kas ir skaisti, bet uz kuriem var uzkarināt tikai 3 mēteļus, vai plauktiņš, uz kura var uzlikt vienu puķu vāzi – tā ir greznība – man nevajadzīga, citiem nepieciešama :) Bet ir prieks redzēt tik dažādas idejas vienuviet!

 25. Retorisks jautājums saka:

  Vai māja ir dizains vai tomēr arhitektūra?

 26. Aleksandrs saka:

  Manuprāt moduļu mājiņas dizains perfekti atbilst rūpnieciskā dizaina kategorijai, jo ražo LV un dizains ir elegants, cienīgs uzvarēt.

 27. Elīna saka:

  Kā vienmēr cilvēks interesi saskata lietās, kas viņam tobrīd ir aktuālas. Gan mums, gan objektīvajai žūrijai ir katram savs. Man tā ir virtuves flīžu sērija NUFS, jocīgs gan tas nosaukums, bet tā ir vēl viena iespēja, kā dažādot savas topošās virtuves vīzijas. Radošums un praktiskums ir ikvienas jaunās saimnieces prieks.

 28. Poga saka:

  Arī glāzes protams – jaukas. Bet grūti jau arī pilnībā izprast katru objektu bez apskates dabā un tie, kas jau taustīti ir izveidojuši spēcīgāku viedokli. Līdzīgi gadījumā ar Aldi Circeni, kuru pēc neliela acu uzmetiena es pat neiedomātos, par red dot.Tas neaiziet līdz manīmVarbūt uz to pamatojoties spēcīgāks dizains ir tāds, kas neprasa liekus jautājumus un iebliež atmiņā zibsni un vēl ilgu laiku. Vis vairāk (tāds niķis) pievŗsu uzmanību arī autoru vārdiem, vai tikai nebūs kāds dzirdētāks, kā arī vai ir minēts jau reāls ražotājs. Jāatzīst, ka MINT pārliecinoši ir ieguvis savu individuālo raksturu un atpazinu pirms izlasīju. Ugunskura vietu nespēju objektīvi vērtēt, zinot ka no praktiskā viedokļa šādas ir neskaitāmi daudz jau izsenis.
  Bet ir sassodīti interesanti to visu vērot! Patiesībā es pēc noklusējuma dizaina idejas uztveru, ka tām jābūt lieliskām, bet tikai ģeniālās izpelnās no manis atzinīgu vērtējumu. Un nu lūk, manas pirmās trīs vietas secīgi:
  – 11. Mēbeļu kolekcija – konstruktors EQUUS pārliecinošs un elementārs tīras formas un funkcija.
  - 8. Plaukts Skonto –> nekas ekstremāli radošs vai inovatīvs nekas tur nav, bet tomēr glīti nostrādāts un laba materiāla, gana vienkāršs lai ražotu – patīk.
  - Nufs
  - 18. Ekspozīciju sistēma un mēbeļu koncepts TreeFrame – tas laikam man tuvāks pie sirds no konstrukciju viedokļa, noteikti vēlēšos šo aplūkot 4dien

 29. Andra saka:

  Mans galvenais balsojums viennozīmīgi aiziet Bērnistabas mēbeļu kolekcijai-ar pietāti un mīlestību radītas, tās arī izstaro mīlestību un pietāti.Domāju,kā tā ir pati labākā bērnu mēbeļu kolekcija,ar kādu esmu sastapusies līdz šim,jo tajā ir tik daudz labu nolūku un kvalitāšu:
  1.Tām ir noapaļoti visi stūri,lai bērnam nav kur sāpīgi atsisties vai aizķerties,
  2.Tām nav nevienas izteikta kvadrāta formas,ko jūtīga bērna zemapziņa var uztvert kā savu radošo izpausmju rāmi,
  3.Tām ir bērna augumam piemērotas,skaistas proporcijas,
  4.Tām ir klusināti dabas toņi, grafiski pieskārieni un materiāli, kas atgādina dzīvās vibrācijas dabā.
  5.Tās var iederēties jebkura stila dzīvokļa interjerā, un no tām var izveidot dažādus,ērti lietojamus, grupējumus telpā.
  Patiesi iepriecinošs darbs!Paldies autoriem!

 30. Sabīne saka:

  Spēļu māja Vigvams ir lieliska iespēja, kā rosināt bērnus uz rotaļām svaigā gaisa. Tikai vai nebūtu labāk zaļo krāsu aizstāt ar kādu gaišāku toni un dot iespēju bērniem vigvama sienas pašiem izdekorēt ar indiāņu stila ornamentiem?

 31. Inese saka:

  Mūsu ģimenes favorīts ir nr.4. – ģimenes brīvdienu māja.
  Vasarā savā lauku īpašumā plānojam to iegādāties.
  Plānojums pārdomāts un funkcionāls – viss, lai varētu baudīt brīvdienas un justies komfortabli.
  Sazinājos ar viņiem – puiši apsolija atvest un uzstādīt jau gatavu mājiņu, saliktu kopā viņu ražotnē, atbilstošu visām manām prasībām.

  Lai viņiem izdodas un novēlu uzvaru šajā konkursā!

  Ar cieņu,
  Inese L.

 32. ZizaKenza saka:

  No kritiskās puses.
  Daudzi komentē un priecājas par Brīvdienu māju. Man tas liekas absurds, jo, pirmkārt tā ir un paliek arhitektūras sadaļa, vai nu arī Lido kotlete ir dizains, un otrkārts man šis objekt, ja to saspiež līdz dizaina kategorijai, neizraisa nekādas prieka trīsas. Laikam esmu redzējis pietiekami daudz, daudz labāku šāda veida māju risinājumus un man liekas, ka šāda arhitektūra varētu izcelties ar laika nobīdi vismaz viens gadsimts. Kaut vai latviešu ‘esclice’ ir krietni labāk un veiksmīgāk nostādīta konceptuālā ziņā.
  Vēl daži bariņa objekti izskatās labi, vai nu vizualizēti, bet nav praksē pārbaudīti un tādēļ varētu parādīties lieli mīnusi, vai arī ir objekti, kuri labi izskatās nelietoti, kā piemēram Ugunakura vieta, kuru lietojot un karsējot parādītos diezgan neglīta paskata deformēti apdegusi kaste. Arī jāatceras, ka dizainiski slavinātās flīzes Nufs, ir keramikas izstrādājums ar diezgan trausla izskata izvirzījumiem, kuri labi izskatītos Dalī gleznās kā degunradža ragi un protams nolausti. Arī krūzītē sakrājies traukūdens (spriežot pēc bildē redzamā krūzītes lenķa) nebūs foršs.
  Mani favorīti (publicitātes secībā) ir: bērnistabas mēbeles ‘bird&berry’, kāpnes ‘Stairway to Heaven’, mēbeļu konstruktors ‘EQUUS’, pakaramais ‘Stork’. Šausmas uzdzen virtuves mēbeļu sērija ‘R50′.

 33. Renāte saka:

  Veiksmīgs dizains ir tāds, ko cilvēks ieraugot vēlas ieviest savās mājās. (bet kurš ir rādītājs- vidusmēra cilvēks jeb …?)
  Es starp šiem finālistiem saskatīju 3 (ar pusi!) veiksmīgus dizainus. (vai tomēr idejas?)

  Protams, man ir prieks, ka cilvēki cenšas, rada un līdz ar to iznes Latvijas vārdu pasaulē, bet es patiesi nejūtu nekādu vizuālo baudu skatoties uz virtuves moduļiem. Mana pirmā asociācija bija kartona kastes, un diez vai to radītājs centās panākt…

  Jāpiekrīt, ka brīvdienu māja šajā kategorijā īsti neieder, taču no dizaina skatapunkta tā noteikti ir baudāma, ar nosacījumu ka ir meln-pelēk-balta.

  Un, protams, flīzes… Ideja ir laba, bet es noteikti dotu priekšroku keramikai, jo lai vai cik skaista plasmasa, tas tomēr nav tas… Gluži kā ar laminātu. Bet labs turpinājums šai kolekcijai būtu kantainā versija- glaunāk izskatītos.

  Ugunskura vietai nav īsti kur piekasīties, taču cik ilgi tie materiāli izvilktu? Lietus, uguns, sals, laiks…

  Korķītis- praktisks, tas tiesa. Bet par dizaina pērli arī nenosauksi.

  Lai vai kā, bet vislielākās izredzes ieņemt vidusmēra cilvēku mājas ir bērnu mēbeļu kolekcijai, āķīšu flīzēm un pudeļu korķītim un ugunskura vietai. (Vai to var skaitīt kā komplimentu?)

  Savu balsi, gan es atdevu par brīvdienu māju…

 34. Zurnals DEKO saka:

  >> Poga
  Tree Frame 4dien DEKO iekartotajaa izstadee gan diemzel nebus, toties bus citi no sheit redzamajiem dizaina prieksmetiem. Drosi naciet – izstades atklasana plkst 17:30 @ Galleria Riga (6.stavs), izstade atverta lidz 7dienai, 22. aprilim ieskaitot.

 35. Zane Nebeta saka:

  Manuprāt, viena no svārīgākajām dizaina funkcijām ir būt praktiskam. Katram dizainerim ir jāredz vīzija par to vai šo lietu kāds iegādāsies. Kā, piemēram, pudeļu aizbāznis Septin – vai tiešām ikdienas cilvēks iegādātos šādu uzgali un to vienmēr turētu somā vai kabatā ar domu “ja nu sanāk iegādāties ko dzeramu”? Domāju jau pieejamās sporta pudeles būtu lētāks risinājums tiem, kuriem šāds pudeles gals vispār ir vajadzīgs.
  Vai ir vērts maksāt par skaistu lietu, kuru nevar lietot? MINT drēbju pakaramais ir skaista lieta, kurai neredzu pielietojumu mēteļu sezonā – tos var uzkārt maz un tie būtu saspiesti kopā tik ļoti, ka diezvai būtu ērti tos paņemt. Zemākais pakaramais derētu vien ļoti mazai drēbītei.Ar vienkāršo un praktisko dizainu šajā ziņā spēcīgs ir konstruktors EQUUS. Ja lieta tiek radīta konkrētam mērķim – tai tam jākalpo.
  Kopumā ir novērojama dizaineru vēlme radīt neierastus risinājumus ierastām lietām vai padarīt tās universālas. Prieks par šiem meklējumiem, bet procesā bieži zūd lietas jēga. Dizainu patērēs, ja cilvēks redzēs to savā dzīves vidē. Erganomiskām un funkcionālām lietām, kā bērnu mēbeļu kolekcija bird&berry, ir nākotne.

 36. Krista saka:

  Savu balsi atdodu Nr.22. Ugunskura vieta CTG-XL, jo ir vairāki svarīgi punkti, kas sakrita ar manām kā potenciālā lietotāja vēlmēm
  iepatikās uzreiz un neanalizējot
  dizians pilda gan acij tīkama objakta, gan pielietojamas un noderīgas lietas funkciju
  zinu, ka pati to varētu likt lietā jau šajās brīvdienās
  ir maksimāla atrisināta problēma “kā neatstāt pēc sevis nekārtību vidē”

 37. Elīne saka:

  Balsoju par FLĪŽU KOLEKCIJU MEŽŠ. Jo nepiemīt mīnusi,trūkumi, kurus tomēr var saskatīt citos iesniegtajos dizaina darbos.
  Flīžu kolekcijas plusi:
  1) roku darbs kurš izpildīts augstā pilotāžā
  2) kolekcijas nosaukums precīzi atspoguļojas flīžu izvēlētajā tonī un ornamentikā
  3) acīmredzami no Latvijas dēļ izmantotajiem motīviem
  Flīzes labi iederētos lauku māju interjerā vai viesnīcā. Asociējas ar siltām mājām, relaksāciju, kas ir pluss priekš vannasistabas. Šis iesniegtais darbs ir vienīgais kurš uzreiz uzbūra vietu un interjeru kurā varētu iederēties.

 38. Kaspars saka:

  Mūsu ģimene izvēlas savu favorītu un tas ir NR4: “Brīvdienu māja”,
  balsojam par to, jo:
  + viegls / moderns dizains
  + pārdomāta funkcionalitāte, praktiskums un drošība
  + ražots Latvijā
  + rada labas auras un noskaņas kompozīciju

  Domāju, ka šim projektam ir nākotne ne tikai Skandināvijas tirugū, bet arī pašu mājās.

  Kapars

 39. Nomeda saka:

  Barsuoju už Nr. 19

  Ieva, puikaus dizaino tavo rogutės. Sekmės :) :)

 40. Skaivolker saka:

  3 gab ir tieši RDMV produkti, vismaz 5 pastarpināti ar to saistīti. 0k, atbalstām jaunos, forši! Bat vai Latvijā tiešam ir TIK MAZ LABU PIEREDZĒJUŠU DIZAINERU???

 41. Ieva saka:

  Mans favorīts ir ģimenes brīvdienu māja – tik eleganta un tajā pašā laikā tik vienkārša – labi izskatītos gan piejūras priežu ieskauta, gan Latvijas lauku pļavā vai upmalā. Gandrīz vai žēl, ka man jau ir māja…:)

 42. Skaivolker saka:

  Vispār jau smuki darbi, izdoma labā limenī :)

 43. Liene saka:

  Manuprat izcila ideja ir ROSBY design sienu panelu sistema BARONS. Tas ir prieksmets, kurs rada visu interjera dizainu.

 44. Mārīte saka:

  Arī es balsoju par Rosby design sienu paneļiem Barons! Esmu redzējusi klātienē arī citus Rosby Design sienu paneļus. Gaumīgi, kvalitatīvi un izgatavoti no dabīgiem materiāliem. Man patīk ideja, ka klients var izvēlēties dekoratīvos elementus (attēlus, mākslas darbus, fotogrāfijas u.c.), ko iestrādāt sienu paneļu pildiņos. Balsoju par Rosby Design sienu paneļiem arī tādēļ, ka tie jau ir reāli ražojumi, nevis tikai skices.

 45. Modrīte saka:

  Vieglums, drošība, rotaļīgums. Prieks bērniem par vizināšanos un vecākiem par dizainu. Kas tas ir? Aplūkojiet arī jūs 19. pozīciju – ragaviņas bērniem, kas, manuprāt, kalpos ne vienai vien paaudzei! Lai veicas, Ieviņ, un paldies par lielisko darbu!

 46. Anete saka:

  Atdodu savu balsi par brīvdienu māju – izskatās jauki, viegli un mājīgi.

 47. laila saka:

  Kārtīga, estētiska,funkcionāla lieta.Latvieša praktiskā vīzija – der,gan modernā interjerā,gan senākā telpu iekārtojumā,gan vasaras mājā,gan dzīvoklī.Savijas zudušais sapnis par Zirgu,kas atnāk caur dizaina priekšmetu un sapņa piepildījumu…
  Balsoju par mēbeļu kolekciju EQUUS

 48. ID studio saka:

  Man patīk:
  pakaramo kolekcija “Uzliec”,
  jo tā atbilst mūsu mentalitātei,
  varētu nebūt ar neaizsniedzamu cenu;
  visnotaļ lakoniska forma savienojumā ar praktiskumu;
  tā var būt kā sienas plaknes daļa,
  kas kā bērza tāss atlekusi nost…
  Vienvārdsakot’ es redzu šajā produktā perspektīvu.
  Pat ja tas nav nekas ģeniāls – tas ir lietojams un tādēļ uzslavējams.
  Netrūkst izstrādājumu, kuru ideja ir WOW, bet ražot un izplatīt to nevar.
  Kompliments arī par Nosaukumu, kas sader ar mēbeli!

 49. ? saka:

  Vai ir iespēja kautkur redzēt arī pārējo pretendentu (tos, kuri netika finālā) darbus?

 50. Miks saka:

  Nobalsoju par NR4. Brivdienu maja – manupraat ljoti veiksmigs pashmaju izstradajums, kursh iederas vienliidz labi gan lauku pljavaa pie mezha, gan pludmales malaa.
  Paziistami norveegju kempingu attiistiitaaji, arii ljoti atziniigi izteicaas gan par dizainu, gan izpildijumu.
  Lai Gintam un WWL Houses viss izdodas, tajaa skaitaa – uzvareet shajaa konkursaa!

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP