DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Design Lab’12 konkurss produktu dizaina studentiem

9. marts, 2012. Autors: designBlog

Brief Image2 electrolux Design Lab’12 konkurss produktu dizaina studentiem

Latvijas Dizaineru savienība un mājsaimniecības iekārtu ražotājs Electrolux aicina industriālā dizaina studentus un 2011. gada absolventus no Latvijas sacensties ar savām idejām lokālajā Electrolux Design Lab konkursā. Uzvarētāju, kas klātienē varēs vērot starptautiskā konkursa finālu, noteiks bloga designblog.lv lasītāju un žūrijas vērtējums. Electrolux uzvarētājam apmaksās ceļa un uzturēšanās izdevumus.

Lokālajā konkursā drīkst piedalīties tikai tie studenti, kas savus darbus iesnieguši arī starptautiskajam Electrolux Design Lab 2012 konkursam. Darbu iesniegšanas kārtība ir tāda pati kā starptautiskajam konkursam: nepieciešams idejas attēls un apraksts angļu valodā. Darbu iesniegšana konkursam ilgst līdz 1. jūnijam, lokālajam konkursam darbi elektroniski jāiesniedz līdz 8. jūnijam, sūtot informāciju uz e-pastu sabine.zalite@hauska.com

Balsošana par lokālā konkursa darbiem norisināsies jūnijā un jūlijā dizaina portālā designblog.lv. Darbus vērtēs arī neatkarīga ekspertu žūrija – Electrolux Latvia, Latvijas Dizaineru savienības un portāla designblog.lv pārstāvji. Jūnijā tiks paziņoti arī starptautiskā konkursa pusfinālisti. Lokālā konkursa rezultāti neietekmēs vērtējumu starptautiskajā konkursā Electrolux Design Lab 2012.

„Manuprāt, šādi konkursi veicina vēlmi darboties un izstrādāt ko jaunu, un piedalīšanās šāda veida konkursos sniedz jaunu un vērtīgu pieredzi. Domāju, ka šāda iniciatīva ir apsveicama, jo sniedz iespēju jauniem un radošiem cilvēkiem pierādīt savas spējas, kā arī palīdz kļūt atpazīstamiem,” par gūto pieredzi konkursa finālā Londonā stāsta pagājušā gada lokālā konkursa uzvarētāja Elizabete Santa.

Jau divus gadus pēc kārtas pasaules mēroga elektroierīču un sadzīves tehnikas dizaina konkursā Electrolux Design Lab .

Par konkursu:
Konkurss Electrolux Design Lab norisinās jau desmito reizi pēc kārtas, aicinot industriālā dizaina studentus un absolventus no visas pasaules sacensties par sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu Electrolux starptautiskajā dizaina centrā Stokholmā un naudas balvām, kuru kopējais budžets ir 10 000 eiro. Līdz 1. jūnijam studentiem jārada koncepcijas nākotnes mājsaimniecības ierīcēm, pievēršot uzmanību cilvēka dažādo maņu nozīmei pasaules vides uztverē. Šā gada konkursa tēma ir dizaina pieredzējums – dizains nav tikai forma, krāsa, materiāls un faktūra, bet vēl daudz vairāk, jo cilvēki dizainu pieredz ar visām maņām.

Starptautiska ekspertu žūrija darbus vērtēs pēc vairākiem kritērijiem – atbilstību konkursa tēmai, skandināvu dizaina vērtībām (videi draudzīgi, lietošanas ērtums un estētisks izskats), kā arī, vai piedāvātā ideja ir inovatīva un risina cilvēku nākotnes vajadzības.

Šā gada rudenī desmit labāko sadzīves tehnikas konceptmodeļu autori tiks uzaicināti piedalīties konkursa finālā prezentēt savus izstrādātos darbus žūrijai. Konkursa galvenā balva ir iespēja strādāt pusgadu apmaksātā prakses vietā Electrolux Design Lab.

2011 Latvijas konkursa dalībnieki
2010 Latvijas konkursa dalībnieki

4 komentāri rakstam “Design Lab’12 konkurss produktu dizaina studentiem”

 1. Renāte saka:

  Labdien,
  Es piesakos konkursam :)
  Sakiet lūdzu kas man bez iepriekš aprakstītās informācijas ir jādara tālāk? Vai ir nepieciešama reģistrācija?

 2. Krists saka:

  Reģistrācija – http://ej.uz/n7hq

 3. Janis saka:

  Lieliska iespēja jaunajiem

 4. Pēteris saka:

  Varētu ko līdzīgu atkārtot!

Atbildēt

© 2009-2015 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP