DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Konkursa ‘Dizaina Tramplīns’ rezultāti

4. jūnijs, 2011. Autors: designBlog

Intars Ozlols_sienas lampa

Labu laiku atpakaļ rakstījām par konkursu dizaineriem un cilvēkiem ar labām idejām – Dizaina tramplīns. Nu viss ir noslēdzies un zināmi rezultāti! Uzvarētāji tika ne tikai pie naudas, bet arī 2 no darbiem tiks ieviesti ražošanā. Tālāk lasiet kas un kā un skatiet bildes.

Funkcionālā dizaina ideju konkursā „Dizaina Tramplīns” par labākajiem atzītos darbus – jauna veida grieznes dažādu iepakojumu ērtai atvēršanai un sienas lampu – nākotnē plānots ieviest ražošanā topošajā „Skonto Plan Ltd.” metāla nestandarta izstrādājumu rūpnīcā. Abu darbu autori saņēma piedāvājumu veidot ilgtermiņa sadarbību ar uzņēmumu „Skonto Plan Ltd.”, kā arī ievērojamas naudas balvas turpmāko ideju īstenošanai.

Arvids Endzins_prezente grieznesJanis Indriksons_ara soliniRihards Funts_plaukta makets
No konkursam kopumā iesniegtajām 172 idejām finālam tika izvirzītas vienpadsmit, kuru autori savu ideju maketus žūrijai demonstrēja klātienes prezentācijā. Par pirmās vietas ieguvējiem, ar naudas balvu 3000 latu apmērā, žūrija atzina dizainerus Jāni Bičkovski un Arvīdu Endziņu par abu kopīgi izstrādātajām grieznēm dažādu iepakojumu ērtai atvēršanai. Veicināšanas balvas 1000 latu apmērā saņēma Intars Ozols par oriģinālu sienas lampu un Jānis Indriksons par āra soliņiem, savukārt veicināšanas balvas 500 latu apmērā – Rihards Funts par daudzfunkcionālu plauktu un Laima Laizāne par oriģinālu interjera priekšmetu žurnālu un grāmatu turēšanai.

„Konkurss ļāva pārliecināties, ka tepat Latvijā ir daudz veiksmīgu dizaineru ar konkurētspējīgām idejām, taču nepietiekama ir ražotāju līdzdalība, lai tās īstenotu. Profesionālais žūrijas vērtējums veicināja pašu dizaineru izpratni par to, kas ir reāli ražojams,” saka konkursa iniciators un uzņēmuma „Skonto Plan Ltd.” līdzīpašnieks Guntis Rāvis. Konkursā „Dizaina Tramplīns” savus priekšlikumus funkcionālā dizaina izstrādājumiem no nerūsējošā tērauda, alumīnija un metāla varēja iesniegt ne vien profesionāli dizaineri un mākslinieki, bet ikviens radošu ideju autors.

Starp konkursa finālistu darbiem bija arī divu autoru ierosinātās idejas par velosipēdu novietnēm pilsētvidē, risinājums, kas apvieno radiatoru, veļas žāvētāju un veļas dēli, griestos iekaramu plauktu, izlietnes un pisuāra apvienojumu, kā arī videi draudzīgu, pārvietojamu tualešu moduli.

Finālistu darbus klātienes prezentācijā vērtēja žūrija dažādu nozaru profesionāļu sastāvā – „Vizuālās mākslas veicināšanas fonda” un galerijas “Daugava” vadītāja Anda Treija, „Latvijas Dizaineru savienības” valdes locekle Anita Grase, uzņēmuma „Skonto Plan Ltd.” līdzīpašnieks Guntis Rāvis un valdes loceklis Ainars Birkmanis, RTU inženiertehniskās dizaina programmas vadītājs Jānis Vība, metālmākslinieks un dizaineris Ainars Sils, interjera dizaineris Armands Vecvanags, sociālā biznesa un inovācijas eksperts Fions Dobins un reklāmas aģentūras „!Mooz” radošais direktors Ēriks Stendzenieks.

Vērtēta tika idejas oriģinalitāte, izstrādājuma dizains, tehniskais izpildījums, praktiskais pielietojums, ražošanas specifika, izmaksas un tehnoloģiskās iespējas, kā arī preces iespējamais pieprasījums nākotnē.

„Dalība konkursā ļāva mums attīstīt savu ideju un neatstāt to skiču līmenī. Katrs dizaineris vēlas, lai viņa idejas tiktu īstenotas ražojamās, funkcionālās precēs,“ ar iegūto pirmo vietu konkursā ir apmierināts dizaineris Arvīds Endziņš. „Kā jauniem dizaineriem, konkurss mums bija labs atspēriena punkts – iespēja dzirdēt dažādu jomu profesionāļu viedokļus, saņemt novērtējumu, kā arī motivējošu naudas balvu un turpmākas sadarbības iespējas,“ papildina darba līdzautors, dizaineris Jānis Bičkovskis.

Tagi: , , , , , , ,

Viens komentārs rakstam “Konkursa ‘Dizaina Tramplīns’ rezultāti”

  1. Germans saka:

    Vai ir iespējams apskatīt uzvarētāju darbus?

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP