DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Milānas dizaina nedēļa

22. aprīlis, 2011. Autors: designBlog

milanas dizaina nedelja Milānas dizaina nedēļa

Jau 50. gadu pēc kārtas Milānā notiek Salone del Mobile messe jeb Milānas dizaina nedēļa. Tā ir lielākā mēbeļu, gaismas objektu, interjera objektu un dažādu citu lietu dizaina izstāde pasaulē. Šoreiz to apmeklēja arī Maija Līduma, un mēs palūdzām viņu padalīties ar saviem iespaidiem, par ko viņai liels paldies!

Dizaina nedēļa Milānā. 11.-17. aprīlis.
Teksts un attēli: Maija Līduma

Ļoti plaša, dažāda un interesanta – skan šabloniski, bet vienā vārdā aprakstīt visu dizaina gūzmu, ko iespējams apskatīt – ļoti grūti. Objekti, galerijas, “showroomi”, ekspozīcijas izvietotas pa visu Milānu ar koncentrācijas punktiem vecpilsētas Brēras pagalmos un galerijās, Zona Tortona (kas ietver  Tortona un Savona ielas, pēc  rakstura mazliet atgādina kaut ko pa vidu starp Rīgas spīķeriem un Sapņu fabrikas atmosfēru, mazliet industriāla, bet atšķaidīta ar maziem apzaļumotiem iekšpagalmiem), trienāles ēkā blakus Sempiones parkam un daudzās, daudzās citās vietās. Modes zīmolu veikali vakaros rīko jauno kolekciju prezentācijas. Daļa ir tikai preses pārstāvjiem ar ielūgumiem, bet, ja ir interese,  var atrast daudz dažādu vakara notikumu, kas ir laipni atvēlēti  katram nesteidzīgam dizaina baudītājam.

Daudz ekoproduktu un dabisku materiālu: filcs, vilna, lins, koks. Zaļā domāšana vēl joprojām ļoti aktuāla un modē, piem.,  Patrīcijas Urkiolas (Patricia Urquiola) Mangas rug paklāju un mēbeļu  kolekcija vai vācu masīvkoka mēbeles. Bet tikpat liela koķetērija ar plastmasu un silikonu. Klubkrēsli, kas tradicionāli iedomājami no dabiskās ādas vai auduma, atlieti plastmasā. Vai ierastie pītie vai adītie sīkumu grozi uzadīti no silikona diega. Plaukti plāni un viegli. Masīvas koka galdu virsmas, bet krāsainas un tievas galda kājas. Mēbeļu dizaini , kas atgādina it kā nejaušu “self made”.  LED diožu gaisma gan publiskos, gan privātos interjeros. Teikt, ka aktuāls ir kāds konkrēts virziens, būtu pārāk tendenciozi. Drīzāk problēma ir saprast, kādā vidē un atmosfērā katrs vēlas  uzturēties.

Iekspagalms 475x356 Milānas dizaina nedēļa

(Spiediet uz cipariem apakšā, lai apskatītu pārējās bildes.)

Lapas: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Tagi: , , , , , ,

3 komentāri rakstam “Milānas dizaina nedēļa”

  1. Bennet saka:

    All those birds. Wow A veritable gab fest. This is the first time I have used the sound on this new cmutoper, but once I got it adjusted, I just laid back and smiled. Thanks .we have crows. lol

  2. Mike saka:

    figs don’t grow in Hawaii as I had a fig tree in my yard that rained figs down every day in sesaon, so many that we couldn’t eat them all, give them all away, beg people to take them – and ended up fighting the wasps to scoop them up and throw them away! I’m glad you found your figs at last! And Cookiecrumb is right – plant a tree!

  3. Elizangela saka:

    Annie, you’re so lucky! Maybe I’ll have to get my own fig tree again one of these days (Black mission or Brown Turkey are my faves). Do post somtiheng when you harvest them – then I can live vicariously through you… And I’ll start planning that trip…

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP