DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Hochschule Luzern (CH)

7. aprīlis, 2011. Autors: designBlog

Anete Melece Luzern Hochschule Luzern (CH)

Anete Melece, ilustrācija+animācija, MA
Hochschule Luzern, Šveice

1. Studiju laiks?
2010 (septembris) – 2012 (februāris)

2. Ko Hochschule Luzern tu mācies un ko vēl tur var apgūt?
Mācos animāciju nodaļā Animage (vārdu “animation” un “image” apvienojums) maģistrantūrā. Šai programmai ir vairāki virzieni – animācija, ilustrācija un kustīgais informācijas dizains. Otra maģistra studiju programma piedāvā apgūt produktu dizainu un dizaina menedžmentu.
Bakalaura programmas: grafiskais dizains, ilustrācija, animācija, video māksla, tekstila dizains u.c.
Izsmeļošāku informāciju par maģistrantūru atradīsiet: www.master-design-luzern.ch
Par visu pārējo: www.hslu.ch

3. Kādēļ izvēlējies tieši šo skolu?

Es jau kādu laiku dzīvoju Šveicē un reiz jau pabiju šajā skolā apmaiņas programmas ietvaros. Toreiz mācījos ilustrācijas nodaļā, kur man patika gan mācību process, gan pasniedzēji. Mācību priekšmeti netiek apgūti paralēli visa gada garumā, bet katram atvēlētas kādas 2 – 3 nedēļas laika. Tādejādi uzmanība vienlaikus tiek veltīta tikai vienam projektam, darbs ir ļoti intensīvs un nekāda slinkošana un “gumijas stiepšana”  nav iespējama. Kopumā šī pieredze ļoti pozitīvi ietekmēja manu radošo darbību. Kad uzzināju, ka ir izveidota arī maģistrantūra, izlēmu tur studēt.

4. Trīs lietas, par ko skolā esi sajūsmā?
- Pasniedzēji, kas paši ir profesionāli ilustrātori un animātori un velta mums diezgan daudz sava dārgā laika.
- Regulārās pārrunas un diskusijas, kas bieži veidotas tā, ka domu apmaiņa notiek ne tikai starp pasniedzējiem un studentiem, bet arī studentu starpā. Diskusijas bieži ir mazās grupās un visi izsakās par visu darbiem.
- Kafejnīca

5. Trīs lietas, ko, tavuprāt, vajadzētu tur uzlabot?
Proporcija starp teoriju un praktisko darbošanos. Mācības ilgst tikai 3 semestrus no kuriem 2 tiek veltīti teorijai un tikai viens prakstiskā darba veikšanai. Animācijai tas ir stipri par maz. Teorētiskie priekšmeti notiek kopā ar produktu dizaineriem un ne vienmēr man ir skaidrs, kāpēc mums tas vispār būtu jāzin, jo daļa piekšmetu ir vairāk piemēroti viņiem. Protams, nevienas zināšanas nevar būt liekas, tomēr ierobežotā laika dēļ es vēlētos koncetrētāk apgūt teoriju, kurai ir kāds sakars ar manu praktisko darbību.
Šo problēmu varētu risināt, ja studentiem būtu iespēja pašiem “komplektēt” apgūstamo vielu. Vairāk izvēles priekšmeti. Programma pastāv vien trešo gadu un katru gadu tā tiek uzlabota (ņemot vērā iepriekšējo gadu studentu ieteikumus un sūdzības), tāpēc iesaku tur mācīties pēc pāris gadiem. Šobrīd vēl notiek eksperimentēšana.

6. Kuru skolu ieteiktu citiem dizaineriem?
Grafiskajiem un funkcionālajiem dizaineriem laba esot ECAL Lozannā. Šveices jauno dizaineru izstādēs viņu darbi parasti ir pārstāvēti kuplā skaitā.

7. Kādā valodā notiek mācības?
vācu

8. Kāda ir mācību maksa?
800 CHF (438 LVL) semestrī.

9. Kas nepieciešams, lai iestātos?
Vispirms ir jāsūta savs pieteikums ar pārliecinošu motivācijas vēstuli un neatvairāmu darbu portfolio. Tad, ja pirmā kārta pārvarēta, tiec uzaicināts uz nopratināšanu, kurā uzdod āķīgus jautājumus (piemēram, ko tu tagad domā?) un pārbauda, kā tu spēj analizēt tekstu.

Tagi: , , , , ,

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP