DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Atkod nodokli un tiec pie iPad!

15. marts, 2011. Autors: designBlog

atkod nodokli db Atkod nodokli un tiec pie iPad!

Nedaudz novēloti, bet informējam par, mūsuprāt, itin interesantu konkursu “Atkod nodokli! Iedod viedokli!”. Kas jādara? Jāizveido Latvijas nodokļu ekosistēmas vizualizācija, jāiesniedz darbs līdz 23. martam 4. aprīlim (termiņš pagarināts) un jāgaida rezultāti. Kas tad ir tik interesants? Pirmkārt, tā ir lieliska iespēja izmantot dizaina valodu, lai runātu par patiešām aktuālo. Vienam motivācija varbūt ir balva, citam tas var likt papētīt, kur tad paliek nodokļos samaksātā nauda (kas nebūt nav niecīga summa un rezultātā ietekmē mūs visus), un izveidot, iespējams, lielisku darbu. Otrkārt, nav bieži redzēti dizaina konkursi, kuros patiešām pamatā ir īsta problēma – parasti tie ir kārtējo svētku gadadienas logotipi, kas pēc mēneša jau zaudējuši aktualitāti.

Konkursu rīko Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un šoreiz ir itin interesanta žūrija, kurā ir veseli 2 grafiskie dizaineri! (Tajā skaitā pārstāvēts tiek arī designblog!). Tālāk varat iepazīties ar visu pamatīgāk.

Kas tas ir?

Piedalies nodokļu ekosistēmas vizualizāciju konkursā “Atkod nodokli! Iedod viedokli!”.
Ja esi domājis par to, kur paliek nodokļu maksātāju nauda, kā tie atgriežas pie mums un kāpēc ir svarīgi maksāt nodokļus, šī ir Tava iespēja to izpētīt, izsekot un attēlot. Martā mēs aicinām iesaistīties diskusijā par nodokļu ekosistēmu Latvijā.
Piedalies konkursā par Latvijas nodokļu ekosistēmas vizualizāciju – sagatavo vizualizāciju, infografiku, diagrammu, zīmējumu, video kolāžu vai citu ilustrāciju tam, kā izskatās nodokļi Latvijā un kur paliek nodokļu maksātāju nauda.
Iesniedz savu darbu līdz 23. martam, esi labākais un laimē iPad vai iPod Touch.

Iesniegšana un vērtēšana

Darbi jāiesniedz, sūtot pa e-pastu konkurss@lbas.lv (vari iesūtīt arī saiti, kur darbs lejuplādējams). Darbi tiks publicēti Facebook, un balsot par labākajiem varēs visi interesenti. Visaugstāk novērtētais darbs saņems lasītāju atzinības balvu – iPod Nano.

Par konkursa darbu vērtēšanu no dažādiem aspektiem parūpēsies žūrija – gan vērtējot izmantotos datus, gan attēloto ideju, gan māksliniecisko izpildījumu.
Jānis Kajaks

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības eksperts tautsaimniecības jautājumos
Jana Salmiņa
Finanšu ministrijas vecākā eksperte ēnu ekonomikas apkarošanas jautājumos
Sandijs Ruļuks
grafiskais dizainers, designBlog.lv, hungrylab.lv
Miķelis Baštiks
grafiskais dizainers, asketic.lv
Ivars Austers
sociālantropologs, Latvijas Universitātes profesors

Daži noderīgi rīki

IBM bezmaksas serviss “Many eyes” piedāvā 20 dažādas iespējas, vizualizējot datus. Analizē tekstus, atspoguļo ģeogrāfiski, atklāj attiecības starp dažādiem rādītājiem u.c. Tu vari izmantot jau augšuplādētos datus, kā arī pievienot pats savus.
Creately
palīdzēs uzzīmēt blokshēmas.
Wordle
– lai vizualizētu tekstu. Ātri un ērti!

Nolikums un papildus info

LBAS konkursa “Atkod nodokli! Iedod viedokli” nolikums
LBAS konkursa “Atkod nodokli! Iedod viedokli” palīgmateriāli

app full proxy.php Atkod nodokli un tiec pie iPad!

Vairāk: www.arodbiedribas.lv

Tagi: , , , , ,

Viens komentārs rakstam “Atkod nodokli un tiec pie iPad!”

  1. Kur var atrast informāciju par konkursa uzvarētājiem ? Pats piedalījos, bet rezultātus neredzēju.

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP