DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

ArtEZ Institute of the Arts (NL)

7. februāris, 2011. Autors: designBlog

ArtEZ Institute of the Arts ArtEZ Institute of the Arts (NL)

Monika Grūzīte, grafiskais dizains
ArtEZ Institute of the Arts

1. Studiju laiks?
Sāku mācīties 2010. gada rudenī (sākot ar otro kursu), priekšā vēl 2,5 gadi.

2. Ko tu apgūsti ArtEZ un ko vēl tur var apgūt?
Mācos grafiskā dizaina nodaļā. Trešajā kursā būs jāizvēlas virziens, ko apgūt padziļināti – editorial design (grāmatas, plakāti vai avīzes gan ir tikai formāts, bet principā šis virziens ir par kritisku pieeju dizainam, savu ‘komentāru’ par sabiedrībā notiekošo, dažādām spekulācijām un nākotnes paredzēšanu u.tml.) vai par burtiem (eksperimentāli, konceptuāli, ne tik daudz tehniski).
ArtEZ ir slavena ar modes un grafiskā dizaina nodaļām, bet vēl ir iespējams apgūt arī fine arts, mūziku, teātri& deju, produktu un interaktīvo dizainu.

3. Kādēļ izvēlējies tieši šo skolu?
Nīderlandi izvēlējos vairāku apsvērumu pēc, viens no tiem finansiāls – salīdzinot ar Angliju vai ASV, šeit gan studijas, gan dzīvošana ir lētāka.
Laikā, kad domāju par skolas izvēli, satiku vairākus dizainerus, kuru darbi man ļoti patika un kuri bija mācījušies ArtEZ (piemēram, Lesley Moore). Apsvēru pieteikties arī Rietveld Academie, bet beigās izdomāju, ka ArtEZ man būtu piemērotāka. Esmu dzirdējusi, ka ArtEZ  ir vairāk skola tās klasiskajā izpratnē, studenti tiek vairāk uzraudzīti, Rietveld lekciju un mācību procesa ziņā ir nedaudz brīvāka.
Drusku gan bažījos par to, ka Ārnema tomēr ir maza pilsētiņa, kurā pārāk daudz nekas nenotiek. Taču nav tik traki, te pat ir vietējais Modernās Mākslas muzejs un teātris, turklāt studenti uz izrādēm un koncertiem var tikt par velti!

4. Trīs lietas, par ko skolā esi/biji sajūsmā?
Daļa pasniedzēju ir vienkārši lieliski! Īpaši gribas izcelt Thomas Castro no Lust, Vinca Kruk no Metahaven, Remco van Bladel no Onomatopee.
Ir pieejamas labas darbnīcas (gan aprīkojumu, telpu, gan pieredzējušu asistentu ziņā) – sietspiedes, koka, metālapstrādes, keramikas, video, foto, grāmatu spiestuve. Prieks, ka jau pa šo īso laiku sanācis uztaisīt vairākas grāmatas. Patīk arī tas, ka konceptuālais mijas ar praktisko, strādāšana ar rokām – sienot grāmatas un drukājot plakātus –  ir laba pārmaiņa pēc bibliotēkā, pie datora vai pie skiču klades pavadītas dienas.
Šī man ir ideāla vieta (un laiks), lai atrastu un attīstītu savu redzējumu un pozīciju dizainā.

5. Trīs lietas, ko, tavuprāt, vajadzētu tur uzlabot?
Gribētos vairāk sadarbības & projektu kopā ar citu nodaļu studentiem. Protams, ka tas atkarīgs arī no pašiniciatīvas, bet varētu būt vairāk atbalstīts arī no skolas puses.
Gribētos, lai būtu arī kāds vorkšops pa vidam klasiskajam mācību procesam. Taču dzirdēju, ka šajā lietā nākotnē plānotas pozitīvas pārmaiņas.
Mācības ir ļoti intensīvas visu cauru gadu, kas gan ir labi (fiziski un intelektuāli izaicinoši), taču pietrūkst laika citām interesēm.

6. Kuru/-as skolas iesaki citiem dizaineriem?
No bakalaura studijām ArtEZ, Rietveld. Maģistra – Sandberg Institute, Werkplaats Typografie, Jan van Eyck Academie.

7. Kādā valodā notiek mācības?
Pārsvarā nīderlandiešu valodā. Uzsākot mācības, valodu tikpat kā nezināju, tagad saprašana ir krietni uzlabojusies, bet vēl jāturpina mācīties. Pasniedzēji un studenti ir pretimnākoši, tādēļ, ja ko nesaprotu, man pārtulko angliski. Katrā ziņā, ja ir vēlēšanās mācīties, valodai nevajadzētu būt lielam šķērslim skolas izvēlē.

8. Kāda ir mācību maksa?
Šogad bija €1.672, nākamgad laikam drusku vairāk – € 1.713.

9. Kas nepieciešams, lai iestātos?
Pirmkārt, studenti tiek atlasīti pēc portfolio un pārrunām un pēc tam, ja tas veiksmīgi nokārtots, seko otrā kārta – uz vietas jāuztaisa pāris uzdevumi. Uzņemšana notiek ziemā un pavasarī.

Tagi: , , , , ,

2 komentāri rakstam “ArtEZ Institute of the Arts (NL)”

  1. jee saka:

    Forši darbi Monikai. Lai izdodās!

  2. no sppa laikiem saka:

    Monika ir super cilvēks, āgrāk bija ļoti labi darbi, bet nu nezinu, vai ir jāmācās vēl viens bakalaurs, ja darbu kvalitāte, sorry, bet es teiktu, ka krītās… Es šo mega hipsteru stilu laikam nesaprotu, tas tāds pēdējā laika stiliņš. Monika super, lai veicās! ;)

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP