DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Sasha Belyaev: making-of The Rite of Youth

25. janvāris, 2011. Autors: designBlog


Sasha Belyaev (interruptingcow.lv) ir grafiskais dizainers no Rīgas, kurš savā no darba brīvajā laikā pamanījies izveidot vizuāli un tehniski interesantu īsfilmu/animāciju The Rite of Youth (latv. Jaunības rituāls). Tā tika pieminēta arī plikums.lv. Filmu Vimeo šobrīd noskatījušies jau 45 tūkstoši skatītāju. Sasha pieteicās pastāstīt vairāk par making-of procesu:

Filma sākās nevis ar ideju, bet gan izaicinājumu pameģināt ieguldīt tik daudz laika, cik būs nepieciešams, bez jebkādiem ierobežojumiem. Tas bija visa pamatā, un 18 mēnešu laikā tam veltīju divus atvaļinājumus un neskaitāmas brīvdienas.

Neskicēju storyboard, filmai pat nebija nosaukuma. Stāsts veidojās pakāpeniski. Uztaisot kādu ainu, bija apmēram skaidrs, kādā virzienā jāiet tālāk. Pārliecināts biju tikai par divām lietām: ir jābūt kosmosa kuģim, un tas ir jāiznīcina (pirms dažiem gadiem es jau meģināju uzzīmēt vienu kuģi, un man galīgi nesanāca. Biju tik nikns tajā brīdi, ka apsolīju sev uzbūvēt vēlāk kaut ko ļoti smuku un iznicināt to…). Ar to pietika, lai visu uzsāktu.

1 475x534 Sasha Belyaev: making of The Rite of Youth

Visus kuģa skatus un perspektīvu es uzmetu Illustrator’ā, bet ar tekstūru un krāsu strādāju Photoshop’ā. Piemēram, kādā ainā kuģa tekstūra ir veidota no “crash test dummy” manekena kājas. Starp atlasītajiem materiāliem iekšējai kuģa konstrukcijai bija arī automašīnas dzinējs, kura augšdaļas forma man patika tik ļoti, ka izmantoju to viens pret vienu kuģa sāna dizainam. Kuģis izskatījas tik dižs uz balta fona, ka tuksnesis apkārt viņam izveidojās pats no sevis. Tad pie horizonta parādījās arī pilsēta. Tādā veidā pakāpeniski tika uzbūvēta gandrīz visa filma, un procesā es pats bieži jutos kā skatītājs.

2 475x534 Sasha Belyaev: making of The Rite of Youth

Domājot par to, kā kuģis izskatīsies no citām pusēm, atradu vietu dzinējiem un logiem, bet strādājot pie skata no augšas, sapratu, ka viņam iekšā noteikti kaut kas ir. Pēc apmēram sešu mēnešu darba beidzot izdomāju arī stāstu, jo aina, kurā mazs kuģis atdalās no liela, man sanāca tik ļoti simboliska.

3 475x534 Sasha Belyaev: making of The Rite of Youth

4 475x534 Sasha Belyaev: making of The Rite of Youth

Runājot par tehnisko daļu, filmā nav izmantots 3D. Viss veidots Illustrator’ā un Photoshop’ā, bet animācijai izvēlējos Flash tikai tāpēc, ka pārzinu to ļoti labi, taču tā nebija labākā izvēle. Flash savā būtība nav domāts tāda tipa animācijai – praktiski nav iebūvēto efektu, grūti strādāt ar krāsu, kā arī, protams, ātrdarbība. Importējot uz timeline 500 png failus, viņš bieži “uzkaras”. Flash diezgan savādi renderē rastra grafikas animāciju, bilžu kustības nav tik vienmierīgas. Vismaz CS3 versijā, kurā es strādāju. To ļoti labi var redzēt sadursmes scenā, kur visas sīkās detaļas kustas ar nelieliem pārtraukumiem, plus praktiski neiespējami normāli pastrādāt ar skaņu. Tāpēc arī montāža tika taisīta ar Final Cut Express. After Effects laikam būtu tā pareiza izvēle, bet to es sapratu pārāk vēlu, un, lai saglabātu filmas garumā vienādu stilistiku un sajūtu, tomēr paliku pie Flash.

5 475x534 Sasha Belyaev: making of The Rite of Youth

Vislielākais tehniskais izaicinājums noteikti bija pilsētas skats, it īpaši vietā, kur kuģis atspoguļojas stiklā. 500 bilžu bija burtiski uztaisītas ar rokām, lai izveidotu 16 sekundes garu animāciju.

Kulminācijas scēnai kuģis bija uzbūvēts no apakšas uz augšu (ar to es domāju kā kuģis bija tiešam uzbūvēts, gandrīz kā to būvētu rūpnīcā – bija jāizdoma konstrukcija, tad pa virsu pareizā secībā liku visas detaļas, dzinēju, skrūves, rāmi un tikai tad balto korpusu tam visam pa virsu). Tad to visu sadalīju 80 daļās. Kopā ar akmeņiem man bija jākustina apmēram 130 objektu katrs ar savu trajektoriju, ātrumu un lenķi.

poster unpublished 428x600 Sasha Belyaev: making of The Rite of Youth

Decembra vidū tuvākajiem draugiem uztaisīju ļoti mazu pirmizrādi uz projektora, kas, manuprāt, ir vienīgais veids, kā jāskatās šī īsfilma. Bet diemžēl šobrīd tā ir pieejama tikai Vimeo (http://vimeo.com/18124222).

Nenoturējāmies pajautāt par nākotnes plāniem:
Es plānoju nodarboties ar animāciju un filmām arī turpmāk. Ceru, ka man būs iespēja strādāt šajā jomā ne tikai savā brīvajā laikā. Un vasarā gribu iesākt nākamo īsfilmu.

Vairāk: interruptingcow.lv
Teksts un attēli: Sasha Belyaev


Tagi: , , , , ,

8 komentāri rakstam “Sasha Belyaev: making-of The Rite of Youth”

 1. kirils saka:

  skaisti kadri un noskaņa, es tik neiebraucu par ko galu galā tas vēstījums.. tipa mīts par Ikaru?

 2. murr saka:

  Pilnīgi šizofrēnisks pipeline puisim. Un man liekas ka nav vērts lepoties(?) ar to ka nav 3D un pavadīti 18 mēneši, tas jau ir muļķīgi nevis forši.
  Bet pats materiāls un popularitāte gan ir forši un patīk, veiksmi turpmākos darbos :)

 3. kirils saka:

  Tagad izlasiju arī interviju. Sasha tev ir zelta rokas un apņēmība, taču iesaku nākošajā darbā tomēr sākt ar ideju un scenāriju. Ja vizuāls eksperiments balstīsies arī uz stāstu, rezultāts būs vēl labāks.

 4. Edgars saka:

  Sasha kautkur bija uzrakstījis, ka visa animācija ir stāsts par dzīves ciklu, no šūpuļa līdz kapam…

 5. kirils saka:

  es te izlasiju ka doma bij vienkārši izveidot kosmosa kuģi un viņu iznicināt … no šūpuļa līdz kapam – cita lieta – dziļi un pamācoši))

 6. ev saka:

  jau kādas 3x mēģinu ielādēt lai noskatītos, bet tā arī nekad video neielādējas. mēģināšu vēlreiz

 7. Edgars saka:

  Lasīju “internetus” un iedomājos, ka Sasha varētu pamēģināt uztaisīt kādu crowdfunding projektu priekš nākamās animācijas – ja esi saņēmis tik lielu publikas atbalstu par šo animāciju – izmanto to un tiec pie līdzekļiem, lai izveidotu nākamo…
  Te ir par pāris veidiem – http://www.brainpickings.org/index.php/2010/03/10/crowdfunding-for-creativity/

 8. Kārlis saka:

  Vizuaali patika, tachu staasts tieshaam nav iisti iuztverams. Kad skatiijos, tieshi nodomaaju.. nafig flash? Bet forshi, ka atradis laiku saviem eksperimentiem.. gaidiishu naakosho darbu!

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP