DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.

22. janvāris, 2011. Autors: designBlog

flaier PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.

No 2011. gada 8. janvāra līdz 8. februārim Pērnavā (Igaunija) norisinās ikgadējais starptautiskā dizaina grafikas festivāls “Printmaking In“, kurš šogad veltīts futūrisma simtgadei. Par to jau rakstīja www.dic.lv, taču, iespējams, vēl kāds, tāpat kā mēs, palaida garām ko ļoti interesantu par šo notikumu.

Pasākumu organizē “Academia Non Grata” kopā ar Igaunijas Arnolda Šēnberga biedrību, un tas norisinās vienlaikus ar Pērnavas laikmetīgās mūzikas dienām (kuras gan ir tikai līdz 30. janvārim). Festivāls jau notiek kuro gadu, un tā ideja ir parādīt, ka ierobežotās drukas iespējas reģionos nevar būt šķērslis kvalitātei un eksperimentiem. Par festivālu vairāk viņu mājaslapā (lai arī daudz kas tur ir igauniski, noteikti ievērtējiet PHOTOS sadaļu).

Kas tad tur tik interesants? Protams, fakts, ka igauņi spējuši šādu festivālu sarīkot, ir vērā ņemams, turkāt tas nav vienīgais – iepriekš rakstījām gan par viņu laikmetīgo plakātu izstādi tepat Rīgā, gan grafiskā dizaina nodaļas darbu izstādi, gan Hāpsalas grafiskā dizaina festivālu, bet šoreiz ne par to. Interesantākais šķiet tas, ka “Printmaking In” festivāla ietvaros notiek arī igauņu un krievu grafisko dizaineru izstāde “Futurism Sun Rises”, kurā būs apskatāmi krievu (tālāk citāts no dic.lv): ” “Ostengruppe” dizaineru Igora Guroviča, Erika Belousova un Annas Naumovas pēdējo gadu labākie darbi. Vēl varēs redzēt lielisku krievu plakātistu izstādi, tādu kā Erkens Kagarovs, Dima Kavko, Artjoms Gridins, Aleksandrs Mešerkins, Aleksandra Novoženova, Aleksandrs Larcevs un Valiahmeds Popovs. No igauņu puses izstādē piedalīsies Magnus Haravee, Valters Jakovskis, Andrejs Kormašovs, Vello Lillemets, Dmitrijs Makonens, Marko Kekiševs, Janeks Murds, Anne Pikova un citi, kas savus darbus radījuši speciāli šai izstādei. Pilna pasākumu programma ir pieejama šeit.”

Protams, ka daudziem šie vārdi neko daudz neizsaka un tieši tādēļ pievienojam dažus “Ostengruppe” darbus, kas ir pietiekami spilgti, lai tos vārdus lēnām tomēr sāktu piefiksēt (nav gan zināms, vai tieši šie darbi apskatāmi izstādē):

Agapova Efimov 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.agapova002 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.ania big72 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.ania india 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.beloussov b 20 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.erik longarms 2010 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.erik mikus 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.erik spiritual 0 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.guron kansk 2010 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.guron multfilm 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.guron 68 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.kirill cetusok 150x150 PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.

Otra interesantā lieta – cilvēku spēja grupēties kolektīvos. Kas, diez, ir tie iemesli, kas to veicina? Kādēļ pie mums ir tik maz kolektīvu, kurus vieno, piemēram, līdzīga dizain-domāšana (ātrumā pratā nāk “Rijada”, ja to var dēvēt par grupējumu, bet gan jau ir vēl)? Turklāt interesanti ir arī tas, ka vecas dizaina tradīcijas (poļu plakāts, sirreālisms, kaut kas no krievu avangarda) turpina dzīvot un piedāvā kaut ko diezgan pretēju pēdējā laikā tik populārajam “nīderlandiešu” un vec-šveiciešu  dizainam (no kura rezultātā vispār mēdz palikt pāri tikai forma). Līdz ar to nākotnes grafiskā dizaina attīstības virziens varbūt atkal ir tepat blakus.

Lai vai kā, grupēšanās varbūt nav tik slikta lieta, lai arī tas var nozīmēt šķiršanos no personiskajām ambīcijām un potenciālās lokālās indivīda slavas īstermiņā, taču kopā atkal parasti var sasniegt vairāk un arī ātrāk.

Tagi: , , , , , , , ,

Viens komentārs rakstam “PRINTMAKING IN festivāls Pērnavā, Ostengruppe un kolektīvais labums.”

  1. Twity saka:

    I love figs too! I also didn’t get to try figs till I got to California. And even though we rent, I pleantd a fig tree in our yard 4 years ago and now we get figs (Black Mission ones!). They’re not quite ripe yet but I will be thinking of you as we harvest them sometime next month. In the meantime, a friend’s tree is already all ripe and she just gave me a HUGE amount. I’ll be chomping on them a lot. Come visit and we’ll share our bounty.

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP