DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Izsludina jaunu funkcionālā dizaina balvu Dizaina tramplīns

3. novembris, 2010. Autors: designBlog

Dizaina tramplins small Izsludina jaunu funkcionālā dizaina balvu Dizaina tramplīns

Lai atrastu Latvijai raksturīgas dizaina formas, kā arī veicinātu radošo ideju īstenošanu dzīvē un radītu jaunus eksporta produktus, tiek izsludināta funkcionālā dizaina balva Dizaina tramplīns. Studenti un nozares profesionāļi tiek aicināti radīt dizaina idejas priekšmetiem no nerūsējošā tērauda, labākos darbus viens no balvas iniciatoriem un lielākajiem metāla konstrukciju ražotājiem Skonto Plan apņēmies realizēt dzīvē.

Konkursa Dizaina tramplīns, ko rīko Vizuālās mākslas veicināšanas fonds sadarbībā ar Skonto Plan, labāko darbu autori saņems vērienīgas naudas balvas un iespēju veidot ilgtermiņa sadarbību ar ražošanas uzņēmumu.

Radošo lietu otra puse ir to praktiskais izpildījums un tehniskā kvalitāte. Tāpēc jau ilgus gadus esam kultūras un mākslas atbalstītāji, draugi un cienītāji. Dizaina tramplīns aizsāks pavisam jauna tipa sadarbību starp labu ideju autoriem un ražotājiem, kuras rezultātā esam apņēmušies attīstīt vien Latvijai raksturīgas dizaina formas,” stāsta Guntis Rāvis, Skonto Plan valdes loceklis.

Idejas sūtība ir tapt īstenotai, nevis palikt kaut kur atvilktnē. Savukārt ražotājam ir svarīgi noticēt šai idejai un radīt labāko produktu. Konkursa mērķis ir savest kopā abas puses, lai baudītu pilnību,” uzsver Anda Treija, Vizuālās mākslas veicināšanas fonda vadītāja un Dizaina tramplīns žūrijas priekšsēdētāja.

Konkurss tiks dalīts divās kārtās – pirmajā pretendentiem būs jāiesniedz idejas apraksts un skice. Savukārt labākos žūrija tālāk izvirzīs konkursa finālā, kuriem sava ideja būs jāizstrādā daudz niansētāk, jāiesniedz detalizētas skices un makets, kā arī vispārīgs plāns, kā produktu ieviest tirgū. Visus darbus vērtēs nozares profesionāļi – funkcionālā dizaina pasniedzēji un profesionāļi, industriālā dizaina lietpratēji un mārketinga speciālisti.

Dizaina tramplīns ir ideju konkurss ne tikai profesionāļiem un nozares studentiem, bet ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kuram ir labas idejas. Konkursa nolikums neparedz nekādus ierobežojumus. Lai piedalītos konkursā, nav jābūt noteiktai izglītībai, vecumam vai pieredzei.

Galvenais vērtēšanas kritērijs būs idejas un izpildījuma oriģinalitāte. Turklāt labākās idejas, tiks realizētas dzīvē, vienalga – vai tā būs lāpsta, durvis, dakšiņa vai virtuves iekārta. Sīkāk ar konkursa nolikumu var iepazīties uzņēmuma Skonto Plan mājas lapā www.skontoplan.lv.

Tagi: , , , , ,

3 komentāri rakstam “Izsludina jaunu funkcionālā dizaina balvu Dizaina tramplīns”

  1. [...] info pieejams Designblog.lv. Nav [...]

  2. kalvis saka:

    Es jau twitterī izteicu savu sašutumu un tā, bet pievērsiet uzmanību nolikuma 4. punktam. Var jau būt, ka es kaut ko ne tā saprotu, bet izklausās sviestaini.

  3. Manar saka:

    This posting is exreemtly nicely written, and it in addition consists of numerous beneficial information. I appreciated that you are specialist manner of creating this blog post. Thanks, you’ve created it simple and simple for me to comprehend.

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP