DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Dizaina nodaļas Diplomandu dienas STARTS 2010!

28. maijs, 2010. Autors: designBlog

Dizaina Diplomandu Dienas STARTS 2010! 03. 06. > 03.07.2010. Latvijas Mākslas akadēmijā Kalpaka bulv.13, Rīgā. Dizaina Diplomandu Dienas STARTS 2010 ir starta vieta dažādu nozaru studentu un profesionāļu sadarbībai, apmaiņai ar idejām, izgudrojumiem un atklājumiem.

STARTS 2010 mērķis ir uzrunāt citu Latvijas augstskolu studentus, lai iepazīstinātu ar dizainu kā mākslas un zinātnes sintēzi, kuras rezultātā rodas inovatīvi produkti, pakalpojumi un problēmu risinājumi. Dizaina Diplomandu dienu uzdevums ir veicināt dažādu augstskolu studentu savstarpēju sadarbību bakalaura un maģistra studiju laikā un diplomdarbu izstrādē. Ar sadarbošanos mēs vispirms saprotam dalīšanos ar savām idejām, zināšanām un risinājumiem, kā arī to kopīgu realizāciju.

STARTS 2010 ir aicinājums domāt par kopīgu labumu – cilvēkam un dabai draudzīgas eksistences izkopšanu un uzturēšanu – ekoloģija, ekonomija un ētika. Latvijas un pasaules kontekstā palielinās gan dizaina loma, gan atbildība, tādēļ arī šī gada diplomdarbos mēs turpinām runāt par sociālajiem, ekonomiskajiem un ilgtspējas aspektiem. Dizaineris nepiedalās vienīgi jaunu produktu radīšanā, blakus materiālajam dizainam stājas nemateriālais – stratēģijas, scenāriji, māksla.

STARTS 2010 ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas – Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina apakšnozaru 31 dizaina diplomdarbu izstāde. Diplomandi ir devuši startu savām idejām un gaida sabiedrības vērtējumu un diskusijas.

Dizaina Diplomandu Dienas notiks jau ceturto gadu. Tā nav tikai izstāde, tās nav tikai sarunas, tā nav konference vai radošās darbnīcas. Dizaina Diplomandu Dienas ir visu iepriekšējo formu sintēze vienotā veselumā. Mainoties sabiedrības izpratnei par dizainu, ar katru gadu pieaug arī pasākuma nozīmīgums un apjoms. Šī gada Dizaina Diplomandu Dienas STARTS 2010 ir Ingas Bermakas  un Riharda Funta maģistra darbs dizainā. Diplomdarba vadītājs profesors Holgers Elers.

Dizaina Diplomandu Dienu STARTS 2010 programma:

03.06. / 16.00 Preses konference
03.06. / 17.00 Izstādes atklāšana
04.06. / 11.00 Bakalaura diplomdarbu aizstāvēšana
08.06. / 13.00 Lekciju un diskusiju diena

13.00 Lekcija „Zinātne – Māksla. Inženieri – Dizaineri. Ekonomisti – jāiepazīst, lai varētu saprasties.” Lekciju lasa arhitekts, dizaineris profesors Andrejs Legzdiņš. Lekcija latviešu valodā.

14.00 Lekcija „Sarunas un sadarbības barjeras.” Lekciju lasa pārmaiņu vadības konsultants Dr. Atis Zakatistovs, I – Boom. Lekcija latviešu valodā.

15.15 Lekcija „Design & Engineering”. Lekciju lasa starptautiskās starpdisciplinārās maģistrantūras programmas Design & Engineering vadītājs, stratēģiskā dizaina profesors Martin Pärn, Igaunijas Mākslas akadēmija. Lekcija angļu valodā.

16.15 Diskusija starp dažādu nozaru pārstāvjiem „Kāpēc sadarboties?”. Diskusiju vada 2010.gada LMA dizaina maģistrants Kristaps Grundšteins. Piedalīties aicināti visi interesenti. Diskusija latviešu valodā.

09.06. / 10.00 Maģistra diplomdarbu aizstāvēšana

10.06. / 19.00 PECHA KUCHA NIGHT RIGA Vol. 9

15.06. / 16.00 Dizaina diplomdarbu prezentāciju diena

Dari kopā ar mums! Dari kā  mēs! Dari labāk par mums!
http://twitter.com/STARTS2010

Tagi: , ,

3 komentāri rakstam “Dizaina nodaļas Diplomandu dienas STARTS 2010!”

  1. Lie saka:

    Vai lekcijas 8.jūnijā var apmeklēt jebkurš interesents? Kur tās notiks? Vai tām īpaši jāpiesakās?

  2. Ingūna saka:

    Aicināti un gaidīti ir visi interesenti! Notiks Latvijas Mākslas akadēmijā Kalpaka bulv. 13. Norādes par precizētu lekciju/diskusijas vietu būs vestibilā izliktas.

  3. Kārlis saka:

    Biju, apskatiiju, patika. Dazhas tieshaam interesantas domas un reaali veikumi.

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP