DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

DD saņem balvu FIAMP 2009!

2. marts, 2010. Autors: designBlog

digipack-3 dalys-DVD_tf

Latvijas digitālais dizains jau trešo reizi saņem balvu prestižajā multimediju festivālā FIAMP 2009! Starptautiskajā audiovizuālā un multimediju festivāla FIAMP 2009* konkursā, kas šogad norisinājās Turīnā, Itālijā, Latviju pārstāvēja Dd studio un Dd laboratory ar multimediju programmu „Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture”, iegūstot GRAND PRIX CD/DVD kategorijā.  

FIAMP 2009 festivāla apbalvošanas ceremonijas vadītāja Marie-Françoise Delval, AVICOM prezidenteDd studio radošais direktors Jānis Mitrēvics saņemot GRAND PRIX balvu CD/DVD kategorijā par Multimediju programmu „Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture”FIAMP 2009 balva

FIAMP 2009 ir lielākais pasaules mēroga multimediju konkurss, kuru organizē Starptautiskā muzeju audio-vizuālā komiteja (AVICOM). Tajā ar radošiem un inovatīviem projektiem piedalās speciālisti, kas rada multimediju produktus muzejiem visā pasaulē un darbojas kultūras mantojuma saglabāšanas un izplatīšanas jomā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un digitālās kultūrvides iespējas.
Šogad Dd studio pārstāvis – radošais direktors Jānis Mitrēvics – tika uzaicināts piedalīties FIAMP 2009 festivāla apbalvošanas ceremonijā, kas notika 2010. gada 14. februārī Nacionālajā kino muzejā Turīnā, Itālijā. Dd studio un Dd laboratory veidotā multimediju programma „Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture” saņēma GRAND PRIX šajā nozīmīgajā festivālā. Multimediju programma tika nominēta apbalvošanai CD/DVD kategorijā kopā ar 11 citiem projektiem no Francijas, Vācijas, Horvātijas, Portugāles, Čehijas, Jemenas, Dānijas un Itālijas.

surface_tfsurface_tfsurface_tf

Multimediju programma „Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture” stāsta par tautas kustības – Latvijas Tautas frontes vēsturi no tās dibināšanas līdz Latvijas neatkarības atgūšanai. Programmas lietotājs ar multimediju tehnoloģiju palīdzību var ceļot pa astoņām diska sadaļām, aplūkojot vairāk nekā simts tā laika fotoattēlu, apskatot tuvplānā unikālus dokumentus, noskatoties videomateriālus un intervijas ar pazīstamiem Latvijas Tautas frontes aktīvistiem. Programmas galvenā mērķauditorija ir vidusskolēns un jaunietis, kurš, apskatot disku, iegūst ļoti plašu informāciju par tā laika notikumiem un iepazīst valstiskās neatkarības, pilsoniskās līdzdalības un patriotisma nozīmi gan katra cilvēka, gan mūsu tautas dzīvē. Multimediju programma ir veidota latviešu un angļu valodā.

Jau iepriekšējos gados Latviju šajā konkursā ļoti veiksmīgi ir pārstāvējusi Dd studio. 2007. gadā ar mērķi popularizēt Latvijas digitālās multimediju kultūras sasniegumus un veicināt to iekļaušanos starptautiskajā apritē konkursā tika iesniegts projekts „Jūrmalas pilsētas muzeja digitālā ekspozīcija”. Dd studio ieguva speciālbalvu kategorijā „Interaktīvie kioski” par bagātīgu dokumentālā materiāla izmantošanu un veiksmīgu montāžu digitālajā ekspozīcijā.

Festivālā FIAMP 2006 piedalījās Dd studio projekts multimediju CD „rainis_2005.lv”, kas ieguva zelta godalgu kategorijā multimediju CD/DVD. Savukārt cits Dd studio darbs – multimediju CD „Aleksandrs Čaks. Biogrāfisks multimediju CD” tika nominēts finālam.
Dd studio radošais direktors uzsver: „Svarīgi ir līdzarboties starptautiskā vidē arī tāpēc, lai vienīgā karstā ziņa no Latvijas nebūtu tikai krīze!“

* FIAMP 2009 – Festival International de l’Audiovisuel et du Multimédia sur le Patrimoine (Starptautisks audio-vizuālais un multimediju festivāls)
**AVICOM – Audio-visual International Committee of the Museums (Starptautiskā muzeju audio-vizuālā komiteja)

Tagi: , , , , , , , ,

Viens komentārs rakstam “DD saņem balvu FIAMP 2009!”

  1. Kārlis saka:

    Izskataas labi, gribeetos apskatiit realitaatee. Malachi katraa zinjaa.. neviens cits jau Latvijaa ar taadaam lietaam nenodarbojas.

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP