DesignBlog
DesignBlog RSS Feed

Semināru cikls: Biomāksla — starp estētku un dzīvo

21. janvāris, 2010. Autors: designBlog

biomaksla 6 475x220 Semināru cikls: Biomāksla — starp estētku un dzīvo

Atvērto semināru cikls ‘Biomāksla – starp estētku un dzīvo’ Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulv. 13) 22.janv. – 9.febr. 2010. plkst. 18:00 16.auditorijā.
Biomāksla ir tāds mākslas veids, kura medijs ir biotehnoloģijas un interešu objekts – tas, kas ierasti tiek dēvēts par ‘dzīvo dabu’. Ielaužoties ģenētiskajā kodā, manipulējot ar dzīvo būtņu miesu, šūnām, šķidrumiem, apkārtējo vidi un iedarbojoties vēl virknē citu veidu tiek radīti (mākslas) darbi un procesi ne tikai ar estētisku vērtību, bet arī ar kritisku potenciālu – tie liek izjautāt priekšstatus par tādām fundamentālām tēmām, kā: Kas ir dzīvais, kas ir cilvēks un kādas ir tā attiecības ar citām dzīvības formām; kā šie nojēgumi ir mainījušies laika gaitā? Institūciju vara un legālo prakšu robežas, ētikas nostādnes attiecībā uz biomākslas aktualizēto problēmu loku. Līdz pat jautājumiem par mākslas statusu, formas un satura kategorijām, estētikas un ētikas attiecībām biotehnoloģiju mākslas praksē.
Lai gūtu izsmeļošāku priekšstatu par to, kas ir biomāksla, kādas problēmas tā uzrāda un kādi ir iespējami risinājumi, aicinām apmeklēt atvērto semināru ciklu “Biomāksa – starp estētiku un dzīvo”. Seminārs ir paredzēts brīvā sarunas formā ar pieaicināto speciālistu* komentāriem, klausītāju iesaistīšanos diskusijā, kolektīvu tekstu analīzi u.tml..

Semināru cikla sākums 22. janvārī pl. 18:00 Latvijas Mākslas akadēmijā, 16. auditorijā (1.stāvs), tikšanās divas reizes nedēļā – otrdienās un piektdienās. Noslēgums 9. februārī.

Plānotās tēmas:
22. janv. Ievads semināru ciklā + Hipokrāts.
26. janv. Aristotelis; par dzīvo.
29. janv. Mehānisms vs Vitālisms.
02. febr. Bioētika.
05. febr. (Bio) Māksla + ētika.
09. febr. Biopolitika.

Seminārs noderīgs tiem, kam māksla (dizains), bioloģija un filozofija ir prioritāras interešu sfēras, kā arī ļaudīm, kuriem vienkārši interesē paplašināt savas zināšanas par tik tuvām un ierastām tēmām, kā paša ķermenis, dzīvība un tā iesaistītība plašākā ideju un kultūras prakšu tīklojumā. Iepriekšēja sagatavotība kādā no tēmām nav nepieciešama. Vēlamas angļu valodas zināšanas.

Interesentiem lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz adresi: iliana.veinberga@gmail.com

* Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures nodaļas, Latvijas Universitātes Filozofijas fakultātes un Bioloģijas fakultātes doktoranti.

Tagi: , , ,

Viens komentārs rakstam “Semināru cikls: Biomāksla — starp estētku un dzīvo”

  1. kirils saka:

    izklausās asinsstindzinoši-satraucoši

Atbildēt

You must be logged in to post a comment.

© 2009-2019 designblog.lv / dzinējs: WordPress / hosted on: HIP